Powrót

PLK-a Przyjazna Środowisku !

Tą prestiżową nagrodę nasza Spółka otrzymała w kategorii Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku-Technologia Godna Polecenia.
Tytuł ten jest uhonorowaniem prowadzonych przez PLK-ę działań na rzecz wdrożenia na sieci kolejowej urządzeń do odstraszania zwierząt - UOZ. Głównym zadaniem UOZ jest przeciwdziałanie wędrówkom zwierzyny płowej przez szlaki kolejowe w trakcie przejazdu pociągu. Urządzenia te, znacznie skuteczniejsze niż stosowane dotąd mosty i ogrodzenia, budowane wzdłuż tras przejazdu pociągów zmniejszają do minimum straty w populacji zwierząt powodowane zderzeniem z szybko nadjeżdżającym składem kolejowym, a jednocześnie umożliwiają swobodne przemieszczanie się zwierząt w obszarach ich żerowania.
Urządzenie emituje na ok. 1 min przed przejazdem pociągu zestaw dźwięków, który odwołuje się do zaprogramowanych genetycznie  mechanizmów lękowych przed naturalnymi drapieżnikami i niebezpieczeństwem. Uroczysta Gala połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 25 stycznia 2007 r. w hotelu Victoria w Warszawie.
  • więcej www.przyjazni-srodowisku.pl