Powrót

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na Międzynarodowych Targach Technologii Transportu InnoTrans w Berlinie

Grafika o tematyce międzynarodowych targów transportowych pn. InnoTrans. W środkowej części grafiki, na białym tle niebieskie napisy: logo PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., napis: InnoTrans 2022, Berlin, 20-23.09.202;, CityCube Hall, booth 580; CityCubeHala A, stoisko 580. Poniżej napisów kolorowy szkic pociągu oraz torów i sieci trakcyjnej.

Na InnoTrans zaplanowano spotkania prezesa Ireneusza Merchel i członków Zarządu z przedstawicielami zarządców infrastruktury krajów europejskich m.in. Hiszpanii, Litwy, Ukrainy, Niemiec.

Dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. targi są okazją do przedstawienia działalności Spółki w środowisku międzynarodowym. To tradycyjne podtrzymanie kontaktów z obecnymi partnerami biznesowymi, nawiązanie kontaktów z nowymi partnerami handlowymi oraz firmami prezentującymi nowoczesne rozwiązania techniczne.

Delegacja PLK zapozna się z prezentowanymi na InnoTrans rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi na rynku branży kolejowej. Informacje pozwolą na ewentualne wykorzystanie najnowszych technologii i rozwiązań technicznych w działalności Grupy Kapitałowej PLK.

Na InnoTrans spółka z Grupy Kapitałowej PLK - Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu sp. z o.o. odbierze od firmy Copma Polska sp. z o.o. dwudrogowy pojazd do montażu i regulacji sieci trakcyjnej. Przekazanie maszyny zaplanowano 22 września. Nowoczesna maszyna zapewni szybsze roboty, a to wpływa m.in. na utrzymanie planowych kursów pociągów. Pojazd będzie wykorzystywany do prac inwestycyjnych i przy bieżącym utrzymaniu sieci trakcyjnej.

Międzynarodowe Targi Technologii Transportu InnoTrans 2022 to największe w Europie przedsięwzięcie poświęcone transportowi szynowemu, a także miejsce spotkań producentów branży kolejowej, przedstawicieli organizacji publicznych, prywatnych przedsiębiorstw komunikacyjnych, inżynierów i pasjonatów kolejnictwa.

Na targach w dniach 20 - 23 września prezentowane będą m.in. nowatorskie rozwiązania w zakresie technologii transportu, nowoczesny tabor. Przedsięwzięciu towarzyszą debaty, konferencje, seminaria oraz prezentacje firm.