Powrót

Opoczno Południe drugi peron, szybszy tor

Obecnie stacja Opoczno Południe zapewnia nie tylko dobre połączenia krajowe, ale również międzynarodowe - można z niej bezpośrednio dojechać do Pragi i Wiednia. Wygodniejszą obsługę podróżnych zapewni nowy, drugi peron. Będzie wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne, funkcjonalne oświetlenie oraz antypoślizgową nawierzchnię. Zgodnie ze standardami będzie również dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Komunikację miedzy peronami i dojście na parkingi zapewni przejście podziemne.

W ramach inwestycji PLK wymienią tory oraz sieć trakcyjną. Nowa nastawnia i urządzenia sterowania ruchem kolejowym zapewnią sprawny przejazd i większą przepustowość stacji, na której równocześnie będą mogły zatrzymywać się dwa pociągi. Wzrośnie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Przez stację Opoczno Południe składy będą mogły jechać nawet ponad 160 km/h. 

Inwestycja pn. „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na stacji Opoczno Płd.” realizowana jest w ramach projektu pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa etap II”. Prace prowadzone będą w formule projektuj i buduj. Wykonawcą podpisanej 16.05.2017 r. umowy za blisko 55 mln zł jest firma Porr Polska Construcion S.A. Realizacja prac projektowych i robotów budowlanych zaplanowana jest w latach 2017- 2019.


Wygodniej dla pasażerów w Opocznie i Włoszczowie 

Opoczno Południe i Włoszczowa Północ – stacje znajdujące się na Centralnej Magistrali Kolejowej, zapewniają dobre połączenia regionalne i międzyregionalne. Uruchomiona w grudniu 2014 r. stacja Opoczno Południe zapewnia lepszy dostęp do kolei nie tylko mieszkańcom Opoczna, ale także podróżnym z pobliskich miejscowości. To dogodne, bezpośrednie połączenia krajowe z Warszawą, Krakowem, Katowicami, Szczecinem, Olsztynem, a także międzynarodowe z Pragą i Wiedniem. W Opocznie zatrzymuje się ponad 30 pociągów na dobę. 

Do końca maja 2018 r. powstanie również drugi peron na stacji Włoszczowa Północ (pierwszy powstał w 2006 r.). Obecnie trwają prace przy rozbudowie stacji. 

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Zespół prasowy
rzecznik@plk-sa.pl
694 480 239

Pliki do pobrania