Powrót

Od soboty zmiana w kursowaniu pociągów na trasie Iława – Malbork

Od najbliższej soboty, do poniedziałku 24 listopada, 3 pociągi z Warszawy do Trójmiasta (oraz te jadące z powrotem) zostaną skierowane na trasę objazdową przez Kwidzyn lub Olsztyn. Pociągi regionalne będą kursowały wahadłowo i zostaną skomunikowane z autobusami zastępczymi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami zapewniają informacje dla pasażerów na dworcach, w internetowych rozkładach jazdy, a także mediach społecznościowych. O zmianach będą informować także drużyny konduktorskie. Pasażerowie PKP Intercity, w przypadku rezygnacji z zaplanowanej podroży, będą mogli zwrócić kupione wcześniej bilety.

Kończą się prace na linii E65. Na 200 metrowym odcinku w pobliżu Jurkowic, konieczne są dodatkowe prace na jednym z torów. Ich zakres oraz względy bezpieczeństwa, wymagają czasowego wstrzymania ruchu na drugim, czynnym do tej pory torze. Najnowsze ekspertyzy wykazały, że konieczna jest zmiana technologii zabezpieczenia nasypu, przez co niezbędne jest wykonanie głębokich wykopów. Priorytetem jest bezpieczeństwo w ruchu pociągów, które wymaga właściwego przygotowania nasypów, w trudnym geologicznie terenie.

Istotne było też maksymalne skrócenie czasu zamknięcia. Od nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 14 grudnia, pociągi z Warszawy do Gdańska będą kursowały w czasie 2h 58 min. To o ponad godzinę krócej niż obecnie. 
Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. + 48 662 114 900
e-mail: rzecznik@plk-sa.pl