Powrót

Oczyszczarka ZRK DOM przyspieszy prace na liniach kolejowych

Zarządcy infrastruktury zależy na sprawnym prowadzeniu prac inwestycyjnych i dobrym utrzymaniu zmodernizowanych linii kolejowych. Nowoczesny sprzęt spółek świadczących usługi, m.in. ZRK DOM, gwarantuje dobrą jakość prac, krótki czas zamknięć, a to dla pasażerów oznacza planowe wygodne podróże – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. 

Oczyszczarka najnowszej generacji, przeznaczona do czyszczenia pełnej warstwy podsypki tłuczniowej, będzie wykorzystywana podczas prac utrzymaniowych i inwestycyjnych na sieci kolejowej. 

Samojezdna, całkowicie hydrauliczna oczyszczarka OT-84 współpracuje z transporterami materiałów sypkich typu TMS-40. Sprzęt jest ekonomiczny i wydajny, dzięki temu jakość i szybkość wykonywanych prac będzie wyższa. Pozwoli to na krótsze okresy zamknięć toru i ograniczenie kosztów zarządcy infrastruktury – mówi Adam Ferens, prezes zarządu ZRK DOM. 

Oczyszczarkę OT-84 oraz transporter TMS-40 można zestawić w pociąg o dowolnej długości w zależności od potrzeb. Transportery materiałów sypkich TMS-40 są przeznaczone do przewozu i rozładunku na pobocze toru: tłucznia, piasku, żwiru, a przede wszystkim odsiewek i ziemi odbieranych z innych maszyn kolejowych.

ZRK DOM dysponuje już sporą flotą specjalistycznych maszyn, głównie przeznaczonych do robót torowych. Najważniejsze z nich to między innymi: Unimat 09-475 4SY, CSM 08-32U oraz ZTU 300.1, wyposażone w komputery ALC oraz laserowy system pomiarowy, kupione w latach 2014 – 2015.

Maszyny mają zastosowanie przy realizacjach prac utrzymaniowo – inwestycyjnych dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. W zeszłym roku spółka ZRK DOM zamówiła również nowoczesny pociąg sieciowy UCS-40.00 wraz z platformą do wywieszania i zwijania sieci trakcyjnej. Pojazd został odebrany i wykonuje już prace. 

Zakup pociągu sieciowego i innych maszyn potwierdza dynamiczny rozwój firmy ZRK DOM. Spółka szybko się unowocześnia. W okresie 3 lat zamierza dokonać skoku technologicznego i sprzętowego, który zapewni jej dalszy rozwój i mocną pozycję na rynku.

Umowę na zakup nowoczesnej oczyszczarki tłucznia OT-84 wraz z wagonami TMS-40 Zarząd ZRK DOM Sp. z o.o., spółki PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., podpisał 22 lutego 2017 r. z firmą Zakład Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. Sprzęt będzie odebrany w marcu 2018 r. Wartość umowy to około 24 mln zł (netto). Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
694 480 239