Powrót

Nowy przystanek w Dąbrówce Zabłotniej ułatwi podróże na Mazowszu

Maszyna podsypuje tłuczeń pod nowy tor na nowym przystanku w Dąbrówce Zabłotniej

Nowy przystanek w Dąbrówce Zabłotniej ułatwi mieszkańcom dojazd w kierunku Radomia, Skarżyska-Kamiennej i Warszawy. W lipcu br. PLK rozpoczęły prace przy jego budowie. Wykonawca położył już nowy tor i ułożył ścianki pod budowę pierwszego z dwóch jednokrawędziowych, 200 - metrowych peronów.

Na przystanku przewidziano wiaty, ławki, czytelne oznakowanie, tablice informacyjne i gabloty z rozkładem jazdy. Energooszczędne oświetlenie LED zapewni lepszą orientację także po zmroku. Osobom o ograniczonej możliwości poruszania dostęp do pociągów ułatwi pochylnia. Na potrzeby rowerzystów ustawione zostaną stojaki rowerowe.

Budowa przystanku została uwzględniona w rozkładzie jazdy i odbywa się przy utrzymaniu ruchu pociągów. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych DIAG – MOST z Warszawy. Inwestycja o wartości ok. 4 mln zł netto realizowana jest z Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Prace mają zakończyć się w IV kwartale 2022 roku.

Program Przystankowy w woj. mazowieckim

W województwie mazowieckim projekt przystankowy obejmuje na liście podstawowej 16 lokalizacji. Są to Józefin, Mińsk Mazowiecki, Kosów, Chronów, Bąkowiec, Mrozy, Wołomin, Mordy Miasto, Koziebrody, Radom Południowy. Decyzją rządu z lipca br. z listy rezerwowej na podstawową został przesunięty przystanek Ruda Wielka z powiatu radomskiego. Obecnie w realizacji są przystanki Rokitno, Groszowice, Dąbrówka Zabłotnia, Mława Miasto. We wrześniu 2021 r. oddano do użytku przystanek w Niemojkach.

Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 668 679 414