Powrót

Nowy przystanek w centrum Wałbrzycha

W listopadzie rozpoczęła się budowa nowego przystanku Wałbrzych Centrum. Będzie w odległości ok. 2 km od stacji Wałbrzych Miasto, w kierunku stacji Wałbrzych Fabryczny, w rejonie ulic Lubelskiej i Piotra Wysockiego. Zostaną wybudowane dwa 300 m jednokrawędziowe perony, połączone podziemnym przejściem. Zostaną wyposażone w wiaty, oświetlenie i system informacji pasażerskiej. Osobom o ograniczonej możliwości poruszania się windy ułatwią dostęp do peronów. Nowy przystanek będzie częścią zintegrowanego centrum przesiadkowego - inwestycji realizowanej przez miasto.

Roboty obejmą najpierw jeden tor, później wykonawca przejdzie na sąsiedni. Prace będą realizowane przy utrzymaniu ruchu pociągów na linii Wrocław – Jelenia Góra. Roboty potrwają do końca 2019 r.

Wygodne perony w Świebodzicach i Wałbrzychu Szczawienko

Budowa przystanku Wałbrzych Centrum jest realizowana w ramach projektu, obejmującego również modernizację dwóch stacji, w Świebodzicach i Wałbrzychu Szczawienko.

Na stacji w Świebodzicach dwa nowe, dłuższe (300 m) i wyższe perony już służą podróżnym. Ułatwiają m.in. dostęp do pociągów dalekobieżnych. Perony wyposażone są w ławki i system oznakowania. Przy budynku dworcowym, będzie również zabytkowa wiata, która jest obecnie w renowacji. W przyszłym roku, wróci na miejsce i podkreśli historyczny charakter budynku dworcowego. Na stacji PLK przebudowały również tory oraz zamontowały nową sieć trakcyjną. Efektem jest sprawniejszy przejazd pociągów pasażerskich i towarowych.

W Wałbrzychu Szczawienko prace obejmują przebudowę torów, peronów oraz przylegających wiaduktów. Roboty zostaną ukończone do maja przyszłego roku.

Budowa zintegrowanego przystanku Wałbrzych Centrum oraz przebudowa stacji Świebodzice i Wałbrzych Szczawienko realizowane są ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 274 Wrocław – Zgorzelec na odcinku Wrocław – Jelenia Góra oraz przyległych łącznicach”. Wartość inwestycji – finansowanej ze środków budżetowych - wynosi 77,563 mln zł (netto).

Kontakt dla mediów:

Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
694 480 239

Pliki do pobrania