Powrót

Nowoczesny pojazd przyspieszy prace na liniach kolejowych

Zdjęcie pojazdu dwudrogowego do regulacji sieci trakcyjnej. Autor Magdalena Janus 1

Wzbogacenie parku maszynowego ZRK-DOM Poznań jest możliwe dzięki dokapitalizowaniu spółek zależnych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Odebrany pojazd dwudrogowy to jedna z trzech maszyn, które obejmuje umowa ze stycznia 2022 r. z producentem Copma Polska sp. z o.o. Wartość umowy to 11,5 mln zł netto.

Nowoczesny sprzęt to planowe i bezpieczne podróże

Pojazd dwudrogowy ZDS-5 Copma Polska składa się z samochodu ciężarowego wraz z układem do jazdy po torze kolejowym o szerokości 1435 mm. Pojazd wyposażony jest w urządzenia niezbędne do budowy i montażu sieci trakcyjnej, m. in. platformę roboczą, hydrauliczny żuraw samochodowy, hydrauliczną wypornicę sieci trakcyjnej oraz pantograf pomiarowy.

Nowoczesny pojazd pozwoli na zwiększenie efektywności prowadzonych robót – wzrost tempa realizacji prac i poprawę jakości sieci trakcyjnej – co wpływa m. in. na utrzymanie planowych kursów pociągów. Lepsze utrzymanie infrastruktury kolejowej to dla pasażerów bardziej punktualne i bezpieczne podróże, a dla przewoźników towarowych sprawny i płynny przewóz ładunków.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Janus
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 571 370 229