Powrót

Myszków. Nowy wiadukt zwiększa bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym

Wiadukt drogowy w Myszkowie nad linią kolejową Częstochowa - Zawiercie fot. Waldemar Miśtal

Kierowcy, rowerzyści i piesi korzystają już z wiaduktu drogowego, który powstał w Myszkowie Nowej Wsi nad odcinkiem linii kolejowej nr 1 Częstochowa – Zawiercie. Obiekt ma ponad 18 m długości i ok. 14 m szerokości. Zastąpił dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy w poziomie szyn przy ul. Koziegłowskiej. Na wiadukcie są też chodnik i ścieżka rowerowa. Wykonawca przebudował również odcinek drogi wojewódzkiej łączącej Żarki i Koziegłowy (nr 789).

Efektem zadania jest wzrost bezpieczeństwa podróży koleją i sprawniejsza komunikacja w powiecie myszkowskim. Nowe rozwiązanie usprawnia komunikację drogową i skraca czas przejazdu na drugą stronę torów – bez konieczności oczekiwania na przejeździe kolejowo–drogowym.

Zadanie „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” zrealizowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach i firmą Nowak Mosty Sp. z o.o. Wartość inwestycji to ponad 19 mln zł netto, w tym udział PLK to 4,8 mln zł netto. Projekt jest dofinansowany z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Głowacka
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 697 044 571