Powrót

Lepsza obsługa pasażerów na stacji Nowy Dwór Mazowiecki

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują stację w Nowym Dworze Mazowieckim. Konstrukcja obu peronów zostanie rozbudowana o 100 metrów w kierunku Modlina. Po zmianach będą one miały 300 metrów. Inwestycja zapewni lepszą obsługę podróżnych.

Realizujemy obecnie największy program modernizacji polskiej kolei. Naszym celem jest kolej bezpieczna, komfortowa i punktualna. Za ponad 66 miliardów złotych podniesiemy standard podróży na trasach regionalnych jak i aglomeracyjnych. Mazowsze jest dobrym przykładem jak zmienia się kolej, świadczą o tym realizowane inwestycje np. na trasie z Warszawy do Białegostoku, Radomia czy Poznania – mówi Andrzej Bittel, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Na stacji Nowy Dwór Mazowiecki wybudowane zostaną nowe wejścia na perony. Zwiększony komfort będzie po wymianie nawierzchni, montażu nowego oświetlenia i dodatkowych ławek. Montaż prowadnic i ścieżek dotykowych zapewni dostępność stacji dla osób słabowidzących i niedowidzących.

Dzięki inwestycji w Nowym Dworze Mazowieckim, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapewnią wyższy standard obsługi podróżnych w połączeniach aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych. Pasażerowie zyskają lepsze możliwości dojazdów do pracy, szkoły i na wypoczynek. Inwestycję planujemy zakończyć w przyszłym roku – mówi Ireneusz Merchel, Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Roboty zaplanowano do rozpoczęcia w marcu 2019 roku. Zakończenie inwestycji przewidziano na przełomie III i IV kwartału przyszłego roku. Wartość inwestycji szacuje się na 3,7 mln zł. Środki pochodzą z budżetu spółki.

Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 48 668 679 414