Powrót

Kwietniowa korekta rozkładu jazdy

Korektę poprzedziła wcześniejsza publikacja rozkładów jazdy w wersji tradycyjnej oraz elektronicznej, także na stronie www.plk-sa.pl. W dniach korekty na największych dworcach w Polsce, podróżnych będą wspierać mobilni informatorzy. 

W 2014 r. roku modernizacja lub rewitalizacja obejmuje około 3 000 km torów i dziesiątki mostów wiaduktów i obiektów obsługi podróżnych. W wielu miejscach ruch pociągów prowadzony jest po jednym torze obok intensywnych prac na sąsiednim.

Intensywne prace kontynuowane są zgodnie z harmonogramem m.in. w Warszawie. gdzie PLK prowadzi remontu na moście średnicowym i część pociągów będzie jeździła przez stację Warszawa Gdańska. Prace modernizacyjne trwają na trasie ze stolicy do Białegostoku. Po ich zakończeniu pociągi pasażerskie będą mogły rozwijać prędkość do 160 km/h. Zgodnie z planem kontynuowane będą prace na trasach ze stolicy do Trójmiasta i do Łodzi oraz na linii Rzeszów – Przemyśl - granica państwa. Intensywnie działają wykonawcy na linii Wrocław – Poznań.

Efektem już zakończonych prac jest m.in. skrócenie przejazdu na trasie Warszawa – Gdańsk. Od 27 kwietnia pociąg pokona tę trasę w 4 godziny 12 minut.

Korekty pozwalają na wcześniejszą informację o zmianach oraz utrzymanie stabilnego rozkładu jazdy w kolejnym okresie obowiązywania, gdyż nawet najbardziej intensywne prace są w nim uwzględnione i nie powodują zmian w kursowaniu pociągów.

Informacje o kwietniowej korekcie rozkładu jazdy na bieżąco przekazują przewoźnicy. Są dostępne również w Internecie m.in. www.intercity.pl  i www.rozklad-pkp.pl oraz pod numerem infolinii 19 757.

Kontakt dla mediów:
Maciej Dutkiewicz
rzecznik@plk-sa.pl
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. 662 114 900

Pliki do pobrania