Powrót

Coraz szybciej pociągiem z Łodzi do Krakowa

Prace na moście rozpoczną się w połowie czerwca i potrwają do grudnia. W ramach inwestycji na trzyprzęsłowej przeprawie o długości niemal 170 m, wymienione zostaną wszystkie tory oraz mostownice, które pełnią na moście rolę podkładów. Wykonawca wymieni też konstrukcje kratownic, naprawi podpory i wykona nowe zabezpieczenie antykorozyjne. 

Inwestycja ułatwi kursowanie pociągom pasażerskim i towarowym. Prędkość maksymalna po remoncie zostanie podniesiona do 100 km/h, dzięki czemu po moście w ciągu doby przejedzie znacznie więcej pociągów. Większa będzie również nośność obiektu, co pozwoli na przejazd cięższych składów towarowych. 

Remont mostu w Tomaszowie Mazowieckim jest kolejnym elementem pozwalającym skrócić podróż pomiędzy Krakowem a Łodzią. Jeszcze w październiku ubiegłego roku trwała ona 3,5 godziny. W grudniu ten czas został skrócony o kwadrans. Obecnie pociąg pokonuje tę trasę w niespełna 3 godziny. Tak zdecydowane przyspieszenie jest przede wszystkim efektem kompleksowej modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej. Pozostałe inwestycje, jak m.in. remont mostu w Tomaszowie, pozwalają na skracanie podróży o kolejne minuty.Kontakt dla mediów:
Maciej Dutkiewicz
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 883 354 177