Powrót

27 mln zł – podróżni zyskują lepszą obsługę w Wągrowcu i nowe przystanki

Stacja Wągrowiec zmienia się. Prace trwają od października 2014 r. Naprawiane są tory i przebudowywane perony. Platformy będą wyposażone w wiaty z siedzeniami, czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. Bieżącą informację zapewni system dynamicznej informacji pasażerskiej. Przebudowane zostanie przejście pod torami. Windy zapewnią dogodny dostęp na perony osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych. 

Dwa nowe przystanki Przebędowo i Łopuchowo Osiedle ułatwią podróżnym dostęp do kolei i lepszą możliwość korzystania z połączeń lokalnych. PLK wybuduje funkcjonalne perony z pełnym wyposażeniem. Będą wiaty, ławki, oświetlenie i tablice informacyjne. Pochylnie zapewnią wygodną drogę na perony osobom niepełnosprawnym, opiekunom z dziećmi i rowerzystom. 

Zarządca infrastruktury podniesie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym na 9 przejazdach w: Koziegłowach, Owińskach, Murowanej Goślinie, Łopuchowie, Sławie, Skokach i Roszkowie. Obiekty zostaną wyposażone w urządzenia sygnalizacji przejazdowej i półrogatki. Modernizacja zakończy się w sierpniu 2015 r. Prace finansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego oraz środków budżetowych. Koszt to 27 mln zł.


Szybsza i wygodniejsza podróż na linii Poznań - Wągrowiec

Obecny projekt jest kontynuacją poprzedniego. W latach 2011 – 2013 w ramach projektu RPO woj. wielkopolskiego za prawie 154 mln zł, wymieniono ok. 50 km torów pomiędzy Poznaniem Wschodnim a Wągrowcem. Przebudowano perony na stacjach i przystankach, wybudowano dwa nowe przystanki osobowe. Zmodernizowano urządzenia sterowania ruchem kolejowym i przejazdy kolejowo – drogowe. Efektem było skrócenie czasu podróży o około 30 min. Poprawione zostało też bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego. Kontakt dla mediów:
Zbigniew Wolny
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 600 084 749