Powrót

Zobacz zderzenia lokomotywy z SUV-em! Przedstawiamy relację wideo z wydarzenia

Akcja ratunkowa służb przy wraku samochodu po zderzeniu z lokomotywą.

Event miał na celu pokazanie konsekwencji nieodpowiedzialnego zachowania kierowców na przejazdach kolejowo-drogowych. W czasie wydarzenia wystąpili eksperci z dziedziny bezpieczeństwa oraz przedstawiciele służb ratunkowych, wśród których znalazły się znane postacie, udzielające się w mediach społecznościowych, takie jak strażak Paweł Redzik oraz ratownik Marcin „Borkoś” Borkowski. Na temat bezpieczeństwa wypowiedzieli się również eksperci z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.: Arnold Bresch – członek zarządu, dyrektor ds. realizacji inwestycji oraz Włodzimierz Kiełczyński, dyrektor Biura Bezpieczeństwa.

Kulminacyjnym punktem symulacji było efektowne zderzenie lokomotywy z SUV-em, po której przeprowadzono pokaz akcji ratunkowej. Tego dnia odbyły się również inne pokazy: wyłamania rogatki przez samochód oraz prawidłowych zachowań podczas unieruchomienia pojazdu na torach.

Wydarzenie miało na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych oraz wskazanie postępowania w sytuacjach zagrożenia. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami wideo oraz wypowiedziami ekspertów, którzy zachęcają do bycia Ambasadorkami i Ambasadorami Bezpieczeństwa.

Symulacja zderzenia lokomotywy z samochodem – kamera 360 (VR) wewnątrz pojazdu

Relacja z wydarzenia – pełny materiał oraz skrót

Symulacja zderzenia lokomotywy z samochodem – widok z kamer

Symulacja wyłamania rogatki

Wywiady