Powrót

Sonda 2: Czy zauważyłaś/eś niebezpieczne sytuacje na przejazdach kolejowo-drogowych?

Ikona kartki z testem i mikrofonu z podpisem sonda.

Przypominamy, że w pierwszej sondzie zapytaliśmy respondentów o to, jak informują bliskich na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. A dziś odsłaniamy drugi film zrealizowany przy współpracy z RMF FM, o niebezpiecznych sytuacjach na przejazdach kolejowo-drogowych.

Wśród pytań, na które odpowiedzieli respondenci w naszej sondzie, znalazło się pytanie o niebezpieczne sytuacje zaobserwowane na przejazdach kolejowo-drogowych. Okazuje się, że pośpiech, brawura i brak uważności to domena nie tylko kierowców, ale również pieszych i rowerzystów. O jakich zasadach bezpieczeństwa zapominamy bez względu na to, czy jedziemy samochodem, czy poruszamy się pieszo? Dowiedz się, oglądając film.

„Bezpieczny Przejazd” to kampania społeczna realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 2005 roku. Jej głównym zadaniem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń na przejazdach i terenach kolejowych. Zmiana postaw uczestników ruchu drogowego w tym zakresie jest bardzo potrzebna, gdyż wciąż jest notowana duża liczba wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. „dzikich przejściach”, w wyniku których ginie corocznie około 200 osób. Za każdą z tych tragicznych historii stoją podobne przyczyny – najczęściej są to pośpiech, ignorowanie przepisów, brawura i brak rozsądku. Kampanią społeczną „Bezpieczny Przejazd” PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. chcą zwrócić uwagę na niebezpieczne nawyki i zmieniać je na odpowiednie postawy, które pozwolą na minimalizację tragicznych wypadków na przejazdach i obszarach kolejowych.