Powrót

Rozkład Kolejowy już w smartfonach

Aplikacja Rozkład Kolejowy zawiera aktualne informacje o planowym rozkładzie jazdy pociągów pasażerskich wszystkich przewoźników na sieci kolejowej w Polsce. Umożliwia także zapoznanie się z oferowanymi przez nich usługami.
Dzięki aplikacji z telefonu komórkowego można zaplanować podróż wg własnych kryteriów m.in. daty, godziny, miejsca wyjazdu, stacji przejazdu. Można wybrać opcje połączenia bezpośredniego lub z przesiadkami, a także zapoznać się z oferowanymi w pociągu usługami np.: przedział biznesowy, wagon barowy, przewóz rowerów. 
Każdą wybraną relację można rozwinąć i sprawdzić czas przyjazdu do poszczególnych stacji na wybranej trasie pociągu. Po zaplanowaniu wyjazdu użytkownik może również skorzystać z wygodnej opcji planowania powrotu.
Aplikacja posiada opcję zapisu rozkładu jazdy wybranej stacji. Dzięki temu po jednorazowym pobraniu rozkładu można go później odczytywać bez konieczności łączenia się z Internetem. Można także skorzystać z zapisywania wybranych tras w zakładce „ulubione”.
Aplikacja Rozkład Kolejowy korzysta z danych zarządcy infrastruktury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz informacji przekazywanych przez przewoźników. 
Aplikacja działa na wszystkich, najpopularniejszych systemach operacyjnych: WP7, Android, iOS i można ją bezpłatnie pobrać ze sklepów Apple Store, Google Play oraz Windows Phone Store. 
Aplikacje na urządzenia mobilne to kolejne działanie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. ułatwiające dostęp do rozkładu jazdy i organizację podróży. Teraz internetowy rozkład jazdy na http://rozklad.plk-sa.pl jest jeszcze szerzej i łatwiej dostępny. 
Od 2012 r. PLK, zarządca infrastruktury odpowiada za udostępnianie i aktualizacje rozkładów jady na peronach wszystkich stacji i przystanków oraz na stronach internetowych. Od 15 grudnia br. również informacja głosowa i wizualna na stacjach i przystankach jest zarządzana przez jedną spółkę – PLK. Wszystkie działania realizowane przez spółki Grupy PKP oraz pozostałych przewodników to dążenie do coraz lepszej, kompleksowej obsługi podróżnych.
Komplet aplikacji mobilnych na WP7, Android, iOS dostępny jest bezpłatnie na:
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/rozkład-kolejowy/7ac1e7b0-589f-4ee5-9b74-51bb2b4ece63
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.plksa.RozkladJazdy&hl=pl
https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=783623072&mt=8

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 662114900

Pliki do pobrania