Powrót

Relacja z Międzynarodowych Targów Techniki Transportu Szynowego INNOTRANS 2010

Kilka tysięcy wystawców z branży kolejowej, w kilkunastu halach, na torach o łącznej długości ponad 3 kilometrów zgromadziło ponad 120 wagonów, lokomotyw, składów zespolonych, tramwajów i maszyn do utrzymania torów.

Wiele pojazdów kolejowych pojawiło się tu po raz pierwszy , na przykład szybki zestaw trakcyjny Velaro D – niemieckiego Siemensa, który obsłuży połączenia międzynarodowe. Można było podziwiać piętrowy skład Stadlera o niebanalnej nazwie Kiss oraz piętrowe wagony Skody . Tu swoją premierę miał ELF z bydgoskiej PESY, przeznaczony na tory województwa śląskiego – nowy niskopodłogowy elektryczny zestaw trakcyjny, zamówiony też przez SKM Warszawa.

W targach uczestniczyły tradycyjnie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Swoją ofertę kierowaliśmy do przewoźników pasażerskich i towarowych, a także wszystkich zainteresowanych ekologicznym i bezpiecznym transportem.
Partnerzy naszej Spółki mogli otrzymać informacje na temat procedur i zasad prowadzenia ruchu kolejowego. Prezentowaliśmy także realizowane i planowane inwestycje infrastrukturalne, w tym przedsięwzięcia współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja programu budowy kolei dużych prędkości w Polsce.

Zobacz galerię