Powrót

Przywrócony ruch po wypadku na przejeździe koło Piotrkowa

Aktualizacja, godz. 15:00

Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych po pracach, które rozpoczęły się w nocy z piątku na sobotę, przywróciły ruch pociągów między Piotrkowem a Rozprzą. Na miejscu pracowała kilkunastoosobowa ekipa ratownictwa technicznego PLK oraz specjalistyczny sprzęt, w tym ciężki dźwig kolejowy sprowadzony w nocy z Łodzi. Do czasu ostatecznej naprawy toru, w ciągu kilku dni, pociągi jadące między Piotrkowem a Rozprzą mogą spóźniać się o kilka minut. 

Ruch kolejowy na odcinku Częstochowa – Piotrków Trybunalski – Koluszki przebiega już zgodnie z rozkładem jazdy. Na swoje trasy wróciły pociągi regionalne i PKP Intercity. Podczas usuwania skutków wypadku pociągi jeździły objazdem. Podróżni na stacjach i w pociągach byli na bieżąco informowani o organizacji ruchu. Osoby, które zrezygnowały z wydłużonej podróży pociągami jadącymi objazdem, mogły zwracać bilety bez dodatkowych kosztów. 

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 19:47. Na przejeździe kolejowym z działającą sygnalizacją, na odcinku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa) z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg TLK jadący z Warszawy do Katowic. W składzie było 270 osób - pasażerom nic się nie stało. Przyczyny wypadku wyjaśnia komisja.  


Aktualizacja, godz. 12:00

Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych kończą ustawianie na torach czwartego, przedostatniego wagonu. Na miejscu pracuje kilkunastoosobowa ekipa ratownictwa technicznego PLK oraz specjalistyczny sprzęt, w tym ciężki dźwig kolejowy sprowadzony w nocy z Łodzi.

Pasażerowie podróżujący pociągami przez Piotrków Trybunalski korzystają z zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi dalekobieżne między Częstochową a Koluszkami kierowane są trasą okrężną – przez Zduńską Wolę i Łódź. Pociągi regionalne nie kursują na odcinku Rozprza – Piotrków. Między tymi stacjami kursują autobusy. Podróżni na stacjach i w pociągach są na bieżąco informowani o organizacji ruchu. Osoby, które rezygnują z wydłużonej podróży pociągami jadącymi objazdem, mogą zwracać bilety bez dodatkowych kosztów.

Z prognoz wynika, że połączenia kolejowe w miejscu gdzie doszło do wypadku zostaną przywrócone w godzinach popołudniowych. Następnie zacznie się naprawa drugiego toru.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 19:47. Na przejeździe kolejowym z działającą sygnalizacją, na odcinku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa) z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg TLK jadący z Warszawy do Katowic. W składzie było 270 osób - pasażerom nic się nie stało. Przyczyny wypadku bada komisja. 


Aktualizacja, godz. 08:00

Pasażerowie podróżujący pociągami przez Piotrków Trybunalski korzystają z zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi dalekobieżne między Częstochową a Koluszkami kierowane są trasą okrężną – przez Zduńską Wolę i Łódź. Pociągi regionalne nie kursują na odcinku Rozprza – Piotrków. Między tymi stacjami uruchomiono wahadłowe autobusy. Podróżni na stacjach i w pociągach są na bieżąco informowani o organizacji ruchu.

Na miejscu gdzie wczoraj doszło do wypadku służby techniczne PLK usuwają jego skutki. Pracuje kilkanaście osób, prace są zabezpieczane przez ciężki dźwig sprowadzony w nocy z Łodzi. Do wstawienia na tory pozostały jeszcze dwa wagony. 

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 19:47. Na przejeździe kolejowym z działającą sygnalizacją na odcinku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa) z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg TLK jadący z Warszawy do Katowic. W składzie było 270 osób - pasażerom nic się nie stało. Przewoźnik – PKP IC – zdecydował, że pasażerowie otrzymają w kasach zwrot kosztów biletów. 


Aktualizacja, godz. 23.30

Osoby podróżujące pociągiem TLK, który brał udział w wypadku na przejeździe kolejowym pod Piotrkowem, zostały przewiezione zastępczymi autobusami. Aktualnie są w drodze do Katowic oraz do Częstochowy. Pozostałym pasażerom, jadącym do bliżej położonych miejscowości oraz podróżującym z dziećmi zapewniono taksówki.

Od rana pociągi dalekobieżne jadące między Częstochową a Koluszkami wrócą na swoją trasę przez Piotrków i pojadą zgodnie z rozkładem jazdy. Wstrzymany do odwołania zostanie ruch pociągów regionalnych na odcinku Rozprza – Piotrków gdzie zostanie zapewniona pasażerom zastępcza komunikacja autobusowa. Podróżni na stacjach i w pociągach są na bieżąco informowani o organizacji ruchu.

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 19:47. Na przejeździe kolejowym z sygnalizacją na  odcinku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa) z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg TLK jadący z Warszawy do Katowic. W składzie było 270 osób - pasażerom nic się nie stało.


Aktualizacja, godz. 22.30

Pasażerom pociągu TLK z Warszawy do Katowic, pod który wjechał samochód ciężarowy nic się nie stało i znajdują się pod opieką drużyny konduktorskiej. Dwie osoby zostały lekko ranne i służby medyczne opatrzyły je na miejscu. Zorganizowano już autobusową komunikację zastępczą, która zabierze podróżnych do Katowic i Częstochowy skąd udadzą się w dalszą podróż. Kierowcy ciężarówki nie odnaleziono na miejscu zdarzenia.

Do wypadku doszło dziś o godzinie 19:47 na szlaku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa). Aktualnie ruch pociągów na tym odcinku jest wstrzymany na obu torach. Pociągi kierowane są trasami okrężnymi. Na odcinku Częstochowa - Koluszki wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pasażerowie na stacjach i w składach są informowani o zmianach w organizacji ruchu.


Na przejeździe kolejowym kat C z sygnalizacją na  szlaku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa) o 19.47 z niewyjaśnionych przyczyn, samochód ciężarowy wjechał pod pociąg TLK jadący z Warszawy do Katowic. 

Z pierwszych informacji wynika, że jedna osoba, pasażer pociągu została lekko ranna. Ruch na trasie jest wstrzymany. Zorganizowano już komunikację zastępczą dla pasażerów. Obsługa WARS wydaje podróżnym posiłki i napoje, przewoźnik PKP IC zdecydował, że pasażerowie będą mogli zwracać bilety. Teren jest zabezpieczony. Specjalny zespół złożony z przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych i przewodników organizuje ruch pociągów. Pasażerowie na stacjach i w pociągach są informowani o sytuacji.

Kontakt dla mediów: 
Maciej Dutkiewicz 
Zespół prasowy 
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 
rzecznik@plk-sa.pl 
tel. 883 354 177