Powrót

Portal Pasażera, także na Facebook’u, ułatwi podróż koleją

Jedno kliknięcie na Facebook'u może przenieść użytkowników do wirtualnej wyszukiwarki - portalpasazera.pl, która wskaże najlepsze przejazdy koleją pomiędzy wskazanymi miejscowościami. Aplikacja dostępna z poziomu Facebook'a umożliwia także dodatkowe możliwości - podgląd sekcji Twój Pociąg i Plakatowy rozkład jazdy

Fanpage PKP Polskie Linie Kolejowe SA na portalu społecznościowym Facebook zyskał nowy widżet (zakładkę) - Rozkład Jazdy. Wszystkie funkcjonalności dostępne są bezpośrednio na portalpasazera.pl oraz w aplikacji Rozkład Kolejowy na urządzenia mobilne, która jest dostępna dla użytkowników urządzeń z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Portal Pasażera pozwala precyzyjnie zaplanować podróż pociągiem, a dzięki coraz szerszej dostępności zyskuje nowych, zadowolonych użytkowników. Wyszukiwarka połączeń kolejowych dostarcza podróżnym kompleksowych informacji na temat planowanej trasy i rozkładu jazdy oraz ilości możliwych połączeń na trasie. Pozwala zdobyć wiedzę na temat peronu i toru, z którego odjedzie pociąg, umożliwia wybór opcji połączenia bezpośredniego lub z przesiadkami, a także zapoznanie się z oferowanymi w pociągu usługami. Dzięki prowadzonemu monitoringowi sieci kolejowej w czasie rzeczywistym i wykorzystaniu nadajników GPS, na bieżąco można śledzić pozycję pociągu na interaktywnej mapie i sprawdzić czy jedzie on zgodnie z planem. 

Za pomocą sekcji Twój Pociąg podróżny zyskuje szczegółowe informacje o ewentualnych utrudnieniach, które występują na sieci kolejowej (zmiany trasy, przewidywane opóźnienia, komunikacja zastępcza, planowany czas przyjazdu na stacje).

W kwietniu Polskie Linie Kolejowe wprowadziły nową wersję wyszukiwarki internetowej i mobilnej, która umożliwia sprawdzanie połączeń w języku angielskim, co pozwala na swobodne planowanie podróży przez gości z zagranicy.

Portal Pasażera i aplikacja Rozkład Kolejowy, a od niedawna także specjalny widżet dostępny na fanpage'u PLK - przy dostępie do internetu pomagają w łatwym i szybkim uzyskaniu pełnego zakresu niezbędnych dla podróżujących koleją informacji. Są znacznym usprawnieniem w procesie planowania podróży pociągiem, a w jej trakcie ważnym wsparciem. Polskie Linie Kolejowe doskonalą portal  i aplikację Rozkład Kolejowy, tak by był coraz wygodniejszy dla pasażerów planujących podróż koleją. 

Zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki portalpasazera.pl oraz na facebook.com/PolskieLinieKolejowe, gdzie obserwuje nasze działania już ponad 20 000 fanów.


Kontakt dla mediów:

Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 48 694 480 239