Powrót

Pociągi pojadą do Turoszowa

Prace ruszyły we wrześniu. Aktualnie ciężki sprzęt działa przy odtwarzaniu nasypów kolejowych m.in. na stacji Krzewina Zgorzelecka oraz na trasie Krzewina Zgorzelecka – Reczyn – Wilka. Naprawiany jest podmyty przejazd kolejowo – drogowy. Rozpoczęły się prace z zakresu automatyki i wymiana zalanych urządzeń. Trwają prace porządkowe obok toru. Wykonano już znaczny zakres zaplanowanych robót.

Koszt odtworzenia zniszczonej infrastruktury przekracza 18 milionów zł. PKP PLK S.A. planuje otwarcie linii w listopadzie 2010 r.

Sierpniowa powódź w Dolinie Nysy Łużyckiej znacznie zniszczyła linie kolejowe po stronie polskiej i niemieckiej. Woda wyrwała kilkaset metrów toru m.in. na stacji Krzewina Zgorzelecka, zalała urządzenia sterowania ruchem kolejowym i kable. Rzeka Witka zasilona wodą z przerwanego zbiornika Niedów uszkodziła tory w kilku lokalizacjach na trasie Ręczyn – Wilka.

Efektem powodzi jest przerwa w transporcie kolejowym materiałów do Elektrowni Turów oraz brak połączenia Gorlitz – Zittau, które przechodzi przez teren Polski.

 


Mirosław Siemieniec
Rzecznik Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Tel. 22 4732 200