Powrót

PLK zwiększają zakres informacji pasażerskiej na stacji w Radomiu

Montaż nowego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji w Radomiu to odpowiedź na potrzeby podróżnych. Dzięki wyświetlaczom oraz nowemu nagłośnieniu każdy otrzyma wyraźną informację o odjazdach i przyjazdach pociągów. To duże ułatwienie dla wybierających kolej na codzienne dojazdy do pracy i szkoły lub okazjonalne podróże.

Dzisiaj PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z firmą MAXTO Sp. z o.o. S.K.A. umowę o wartości 6,6 miliona złotych (brutto) na montaż nowego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji w Radomiu.

- System dynamicznej informacji pasażerskiej jest w pełni zintegrowany. Komunikaty wizualne i głosowe są podawane równocześnie. W przypadku zmian w rozkładzie jazdy, system jest aktualizowany. Zależy nam, by pasażer otrzymywał jak najszybciej bieżące informacje. Radom jest kolejną stacją na sieci kolejowej, na której PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadzają udogodnienia dla pasażerów – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Do kwietnia przyszłego roku, na każdej z krawędzi radomskiego peronu zainstalowane zostaną dwustronne wyświetlacze z zegarami. Na peronach i w przejściu podziemnym będą infokioski.
W tunelu wyświetlacze poinformują o przyjazdach i odjazdach pociągów. Pasażerowie, poza informacja wizualną, o odjeżdżających pociągach dowiedzą się dzięki systemowi komunikatów dźwiękowych.

Do końca roku wykonawca opracuje szczegółowy projekt nowego systemu. Określi, gdzie zostaną zainstalowane wyświetlacze i głośniki oraz ile urządzeń zapewni dobry odbiór informacji. Następnie, do połowy kwietnia 2020 roku, wykonane zostaną roboty oraz testy systemu.

Radom z lepszą komunikacją

W ramach prowadzonej inwestycji między Warką a Radomiem, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują 3 nowe przystanki w obrębie miasta - przy ulicach Żółkiewskiego i Kozienickiej oraz Stara Wola. Czwarty nowy przystanek, Radom Śródmieście, będzie zlokalizowany pod wiaduktem drogowym w ciągu ulicy Żeromskiego. Budowa przystanku będzie wykonana w latach 2020-21.

 

Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 668 679 414