Powrót

PLK przygotowana do przejazdów w okresie Wszystkich Świętych

Na przełomie października i listopada w okresie podróży związanych z obchodami Wszystkich Świętych zarządca infrastruktury dodatkowo czuwa nad przejezdnością linii kolejowych. W pogotowiu pozostają 174 zespoły pogotowia technicznego, których zadaniem jest szybkie usuwanie ewentualnych usterek. Na ustalonych stacjach czuwają również pracownicy 82 pociągów sieciowych PKP Energetyka. 
W całym kraju na bieżąco analizowane są również prognozy pogody, aby jak najlepiej przygotować dyżurne zespoły do pracy. W zależności od sytuacji i warunków pogodowych do działań będą włączani dodatkowi pracownicy i sprzęt.
Nad bezpieczeństwem ruchu kolejowego czuwa codziennie ponad 1 700 dyżurnych ruchu i dyspozytorów PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Działania koordynuje Główna Dyspozytura, która całą dobę współpracuje z wszystkimi przewoźnikami pasażerskimi i towarowymi, a w razie potrzeby także ze służbami ratowniczymi. 
Straż Ochrony Kolei intensyfikuje działania i wystawia dodatkowe patrole w pociągach, na dworcach oraz na szlakach kolejowych Nad bezpieczeństwem podróżnych i ochroną infrastruktury kolejowej podczas długiego weekendu będzie czuwać ponad 4 500 funkcjonariuszy. Do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy Straży Ochrony Kolei - 22 47 40 000.
Szczegółowych informacji na temat kursowania pociągów udzielają przewoźnicy. Informacje o rozkładzie są dostępne także na stronie http://rozklad.plk-sa.pl/ 

Informacje dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 662 114 900