Powrót

Opoczno Południe – nowy przystanek już wkrótce

Opoczno jest kolejnym miastem po Włoszczowie, które w ostatnich kilku latach uzyska dostęp do pociągów kursujących po Centralnej Magistrali Kolejowej. Inwestycja pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać potencjał linii kolejowej łączącej Warszawę z Krakowem i Katowicami. Rozwiązanie ułatwi komunikację regionu ze stolicą. 

Kończy się przebudowa toru przy nowym peronie, modernizacja sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Widać już nowe płyty peronowe. Równocześnie prowadzone są działania przy budowie przejścia podziemnego. Przystanek będzie gotowy do końca listopada br. – mówi Agnieszka Janicka kierownik kontraktu, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. mieszkańcy Opoczna zyskają wygodny i funkcjonalny peron o długości 300 metrów. Będzie on wyposażony w niezbędne udogodnienia dla podróżnych: wiaty, ławki, monitoring, urządzenia informacji podróżnych, oświetlenie i tablice na rozkłady jazdy. Peron będzie dostosowany do wymagań osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Prace obejmą również dojścia dla pieszych od strony południowej. 

Uruchomienie połączeń ze stacji Opoczno Południe planowane jest w rozkładzie jazdy na lata 2014/15. Czas przejazdu z Opoczna do Warszawy wyniesie około godziny, a do Katowic czy Krakowa – około 1 godziny i 30 minut.



Kontakt dla mediów:
Maciej Dutkiewicz
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel.  + 48 883 354 177
e-mail: rzecznik@plk-sa.pl