Powrót

Kuźnia Raciborska i Nędza. Wygodniej dla pasażerów i sprawniejszy przewoź towarów

Na stacjach: Nędza, Kuźnia Raciborska i Dziergowice oraz na przystanku Tworków przebudowane zostaną perony. Obiekty będą wyższe oraz wyposażone w wiaty i ławki. Obsługa pasażerów poprawi się dzięki nowemu oświetleniu i oznakowaniu. Informację usprawni nowe nagłośnienie, oznakowanie i tablice informacyjne. Perony o antypoślizgowej nawierzchni będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. W Kuźni Raciborskiej będzie odnowiona kładka dla pieszych.


Większe możliwości dla przewozu towarów

Remont linii kolejowej na odcinku Bierawa – Nędza oraz Racibórz - Krzyżanowice (nr 151) zapewni bezpieczny i szybszy przewóz towarów. Po odnowionych trasach sprawniej pojedzie większa liczba pociągów. 

Stacje: Nędza, Kuźnia Raciborska i Dziergowice zwiększą swoją przepustowość. Składy transportujące węgiel i inne towary będą mogły wyruszać szybciej i z większą częstotliwością  poza region, m.in. na trasy międzynarodowe. Inwestycja PLK korzystnie wpłynie na wzrost konkurencyjności transportu kolejowego.

Na objętej pracami trasie wymienionych będzie około 35 km torów. PLK odnowią łącznie 28 obiektów inżynieryjnych. Wyremontowane zostaną przeprawy na rzece Psina o długości 91 m i na rzece Bierawia o długości 37 m. Większy poziom bezpieczeństwa zapewnią nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz wymiana 14 rozjazdów. Bezpieczniej będzie także na przejazdach kolejowo-drogowych. Remont obejmie 15 skrzyżowań toru z drogą.

Rozpoczęcie prac planowane jest w czerwcu 2017 r., a zakończenie w grudniu 2018 r. Koszt całej inwestycji wynosi prawie 70 mln złotych. 

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn.:„Prace na linii kolejowej E-59 na odcinku Kędzierzyn Koźle - Chałupki (granica Państwa)", wartego ponad 194 mln zł, finansowanego z budżetu państwa.

 


Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. +48 22 473 30 02
tel. kom. +48 694 480 239
fax +48 22 473 23 34