Powrót

Będziemy kontynuować "Bezpieczny przejazd..."

Kolejarze z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. spotkali się w Warszawie 17-18 lutego na podsumowaniu Bezpiecznego przejazdu 2010 r. i szkoleniu z zakresu kampanii społecznych. Tematem były m.in. realizowane w całej Polsce przedsięwzięcia kampanijne, współpraca z partnerami kampanii oraz wizerunek medialny.

Prezes Zbigniew Szafrański wręczył kilkudziesięciu kolejarzom szczególnie angażowanym w kampanię  dyplomy i upominki.

To więcej niż zwykła akcja. Obserwujemy nie tylko stopniową zmianę zachowania kierowców, ale również obiektywne relacje prasy z wypadków na przejazdach kolejowo - drogowych, których sprawcami są przede wszystkim kierowcy. To że akcja żyje i rozwija się jest przede wszystkim zasługą angażowanych pracowników –mówił prezes PKP PLK S.A.

Wyrazem uznania UIC dla kampanii społecznej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest powierzenie spółce organizacji w czerwcu 2011 r. ILCAD – (International Level Crossing Awareness Day) Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowych.

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd - „Zatrzymaj się i żyj!” rozpoczęła się w 2005 r. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

  Więcej na: www.bezpieczny-przejazd.pl  

Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.