Powrót

Pierwszy dzień lata

Trzech rowerzystów na ścieżce nad jeziorem.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy wspinaczkę na szczyty Tatr, czy błogie lenistwo w nadmorskich kurortach, bezpieczeństwo w drodze do miejsca wypoczynku powinno być naszym priorytetem. Niestety lato to okres kiedy kierowcy stają się mniej uważni za kierownicą, co w połączeniu z intensywnym ruchem pociągów, szczególnie w regionach turystycznych, stanowi poważne zagrożenie na przejazdach. Dlatego przypominamy Wam o 7 zasadach bezpieczeństwa, abyście bezpiecznie dojechali do miejsca docelowego.

  1. Sygnalizator z migającymi światłami zakazuje wjazdu na przejazd!
  2. Nie wjeżdżaj na przejazd jeśli nie możesz kontynuować jazdy!
  3. Wyłam rogatkę w przypadku utknięcia na przejeździe!
  4. Poczekaj, aż pociąg odjedzie na bezpieczną odległość!
  5. Zawsze pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności!
  6. Przed każdym przejazdem, nawet tym z rogatkami, należy zwolnić lub zatrzymać się i upewnić, że nie nadjeżdża pociąg!
  7. #ŻółtaNaklejkaPLK może uratować życie!

Podziel się powyższą wiedzą w swoim otoczeniu. Zostań Ambasadorką lub Ambasadorem Bezpieczeństwa. Działaj lokalnie, promuj zasady bezpieczeństwa wśród znajomych i rodziny. Jako członek społeczności Ambasadorek i Ambasadorów Bezpieczeństwa, możesz być inspiracją dla innych, zachęcając ich do świadomego i odpowiedzialnego zachowania. Przestrzeganie powyższych zasad to obietnica dbania o wspólne bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych, które pozwoli zachować zdrowie i życie. Działajmy razem, aby uczynić przejazdy bezpiecznym miejscem dla wszystkich.

Pozostaje nam już tylko życzyć Wam bezpiecznych i udanych wyjazdów wakacyjnych oraz spokoju i rozwagi, nawet jeśli dojdzie do sytuacji niebezpiecznych.