Powrót

Kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd” obecna podczas inauguracji programu FEnIKS

Stoisko kampanijne, dwie osoby korzystają z gogli VR

1 marca 2023 roku w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej odbyła się konferencja inaugurująca program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko. Uczestnicy tej konferencji mogli się zapoznać z działaniami realizowanymi w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. Odwiedzający ekspozycję kampanii mogli zapoznać się z zasadami korzystania z Żółtej Naklejki PLK, dowiedzieć się kto ma pierwszeństwo na przejeździe kolejowo-drogowym, poznać sposoby uwolnienia się z zamkniętego przejazdu w sytuacjach awaryjnych. Każdy uczestnik konferencji mógł też nauczyć się prawidłowego przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych za pomocą aplikacji VR.

Aplikacja „Bezpieczny Przejazd VR”

Świat kolei jest fascynujący, ale jeśli nie przestrzegasz zasad i przepisów, może stać się niebezpieczny. Dzięki aplikacji VR przeniesiesz się do wirtualnej rzeczywistości, w której dowiesz się więcej o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych i sprawdzisz swoją wiedzę w praktyce. Przeżyj z nami niezwykłą kolejową przygodę!

Kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd” jest realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy współfinansowaniu ze środków POIiŚ.