Powrót

Dzieci – Ambasadorzy Bezpieczeństwa

Grafika z Ambasadorką bezpieczeństwa i hasłami z tekstu aktualności

Drodzy rodzice, nauczyciele i wszystkie osoby troszczące się o bezpieczeństwo naszych najmłodszych. Przypominamy o ważności edukacji na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Chcemy, aby nasze dzieci były prawdziwymi Ambasadorkami i Ambasadorami Bezpieczeństwa, dlatego przygotowaliśmy Wam kilka rad na temat sposobów w jaki możecie wpłynąć na wiedzę pociech. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Kim są Ambasadorzy Bezpieczeństwa? To może być każdy z nas, kto zna zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i dzieli się nimi z innymi. Wspólnie możemy wyposażyć nasze dzieci w wiedzę, umiejętności i pewność siebie, aby stały się małymi bohaterami. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc pociechom w pozostaniu Ambasadorami Bezpieczeństwa:

Edukujcie: Uczmy dzieci o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Wykorzystujmy gry, quizy, kolorowanki i zabawy, aby przekazać im ważne informacje w atrakcyjny sposób. Zachęcamy Was do skorzystania z naszych materiałów edukacyjnych, które znajdują się na stronie. Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji oraz interaktywnych gier przeznaczonych nie tylko dla najmłodszych. Wszystkie informacje są dostępne tutaj.

Poznajcie rodzinę Ambasadorów Bezpieczeństwa: Zuzię, Kajtka, ich mamę – Anię oraz tatę – Tomasza. W trakcie wszystkich przygód, kiedy wesoła gromadka wraz z pupilem, psem Azorem, przemierza Polskę, rodzina dba o to, żeby nikomu nic się nie stało. Doskonale zna przepisy i zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Przeżyj z dziećmi fascynującą przygodę i zostańcie specjalistami od odpowiedzialnego zachowania na torach i w ich pobliżu.

Bądźcie przykładem: Warto być przede wszystkim wzorem dla naszych dzieci w czasie zachowania na drodze oraz podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych. Nie od dzisiaj wiadomo, że młode osoby uczą się naśladując dorosłych. Pokażmy im, jak przekraczać przejazdy kolejowo-drogowe z należytą ostrożnością i szacunkiem dla innych użytkowników ruchu drogowego.

Dzielcie się wiedzą: Wspólnie z naszymi maluchami możemy tworzyć plakaty, filmy lub inne twórcze dzieła, które będą promować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych. Opublikujcie je w mediach społecznościowych i pokażcie znajomym, aby zainspirować ich do bycia Ambasadorkami i Ambasadorami Bezpieczeństwa. Oznaczajcie nas na Facebooku i Instagramie @bezpieczny_przejazd, a my chętnie udostępnimy Wasze prace!

Uczestniczcie w lokalnych wydarzeniach: Organizujemy stoiska edukacyjne oraz spotkania, w których możecie wziąć udział, aby poszerzyć wiedzę i pokazać dzieciom jak powinny zachować się w czasie przekraczania przejazdu kolejowo-drogowego. Zachęcamy do odwiedzenia nas w czasie wydarzeń, podczas których można dobrze się bawić i wiele się nauczyć. Na bieżąco udostępniamy wszystkie zapowiedzi imprez na naszym Facebooku, dlatego nie zapomnijcie, aby nas śledzić!

Opowiadajcie historie: Podzielcie się opowieściami związanymi z bezpieczeństwem na przejazdach kolejowo-drogowych. Można stworzyć postacie, które pokazują dobre i złe przykłady zachowania na przejazdach. W ten sposób dzieci będą mogły zidentyfikować, do których zachowań trzeba się stosować, a czego należy unikać. Bądźcie kreatywni, aby Wasze historie wpływały na wyobraźnię najmłodszych.

Uczcie prawidłowych zachowań na przejazdach kolejowo-drogowych: Podczas przekraczania przejazdów możecie pokazać dzieciom sygnalizację świetlną, wytłumaczyć działanie rogatek oraz omówić znaki drogowe. Wspomnijcie również o Żółtej Naklejce PLK. Wszystko to pomoże zrozumieć, jak funkcjonują te miejsca i jak bezpiecznie z nich korzystać.

Pamiętajmy, że edukacja na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych wymaga czasu. Ważne jest, aby regularnie przypominać dzieciom o zasadach i angażować je w różne formy zdobywania wiedzy, które będą dla nich atrakcyjne. Dzięki takim działaniom każdy z nas może dołączyć do Ambasadorek i Ambasadorów Bezpieczeństwa. Wspólnie możemy zapewnić bezpieczeństwo naszym najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.