03.10.2019

Za 650 tys. zł dla podróżnych w 11 zachodniopomorskich miejscowościach PLK remontują wiaty peronowe

Na Pomorzu Zachodnim za ponad 650 tys. zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. remontują 11 wiat, dzięki temu poprawiają się warunki podróży koleją. Z efektów prac korzystają już pasażerowie na stacjach i przystankach w Złocieńcu, Warnowie, Recławiu, Lubiewie, Rąbinie i Dolnej Odrze. Remontowane są obecnie wiaty w Kołobrzegu, Wysokiej Kamieńskiej i Białuniu. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano do końca roku.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odnawiają wiaty peronowe w zachodniopomorskich miejscowościach: Kołobrzegu, Wysokiej Kamieńskiej i Białuniu. Wkrótce rozpoczną się remonty w Ładzinie i Parłówku. Dzięki prowadzonym pracom, perony stają się bardziej funkcjonalne. Poprawia się estetyka kolejowych obiektów. Nowe oświetlenie zwiększy komfort podróżnych i poziom bezpieczeństwa na stacjach i przystankach.

Kołobrzeg – odnowione wiaty i perony z windami

W Kołobrzegu do końca roku zostaną wyremontowane trzy wiaty. Aktualnie metalowe konstrukcje wiat są oczyszczane. Następnie zostaną zabezpieczone i pomalowane. Remont znacznie poprawi estetykę stacji. Wykonawcy prowadzą prace tak, by maksymalnie ograniczać zmiany w przejściach przez perony. Podróżni wysiadający w nadmorskim uzdrowisku korzystają już z odnowionych peronów. Są one dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Obsługę istotnie ułatwiają także szerokie, wygodne windy.

Podobny efekt prac PLK zaplanowały na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Aktualnie odnawiana jest konstrukcja wiaty, wymieniane jest zadaszenie i oświetlenie. Prace na stacji potrwają do końca listopada 2019 r.

Prace przy wiatach peronowych PLK rozpoczęły w lipcu. Zakończenie zaplanowano do końca bieżącego roku. Finansowanie pochodzi ze środków własnych spółki.

Kontakt dla mediów:
Marta Burczyk
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: 22 473 30 02

Galeria

Pliki do pobrania

Za 650 tys. zł dla podróżnych w 11 zachodniopomorskich ...

Pobierz
udostępnij drukuj