Powrót

Spokojne powroty z wakacji

Aby w ostatni weekend sierpnia zapewnić podróżnym komfortowy powrót z wakacji czuwają dyspozytorzy, na sieci kolejowej w gotowości jest ponad 170 zespołów szybkiego usuwania awarii szyn, rozjazdów i urządzeń automatyki kolejowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz 80 pociągów przeznaczonych do napraw sieci trakcyjnej PKP Energetyka i lokomotywy osłonowe.

Służbę pełni zwiększona liczba funkcjonariuszy SOK, wyposażonych m.in. w mobilne centra monitoringu i wspieranych przez przedstawicieli innych służb mundurowych. Dodatkowe patrole działają w 500 pociągach pasażerskich oraz na ponad 900 stacjach, dworcach i przystankach osobowych. Całodobowy numer alarmowy SOK (22) 47 40 000.


Kompleksowa informacja

W bieżący weekend pomocą podróżnym służą mobilni informatorzy na największych dworcach kolejowych, także w miejscowościach turystycznych. Dodatkowe wsparcie dla pasażerów zapewniają pracownicy InfoDworców, zlokalizowanych w 8 największych obiektach w kraju (Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Kraków Główny, Poznań Główny, Katowice, Wrocław Główny, Gdańsk Główny, Gdynia Główna).

Aktualną sytuację na torach kontroluje Centrum Wsparcia Klienta. W przypadku ewentualnych opóźnień pociągów, podróżni będą mogli liczyć na wsparcie drużyn konduktorskich i pracowników dworców. Otrzymają również darmowe napoje. 


Nowy rozkład jazdy

Koniec wakacji, podobnie jak w ubiegłym roku, zbiega się z wprowadzaną 1 września korektą rozkładu jazdy. Kolejna zmiana w rozkładzie wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji i prac na torach. Aktualne informacje będą wygłaszane na dworcach i w pociągach. Będzie można uzyskać je również na stronie internetowej rozklad-pkp.pl  i rozklad.plk-sa.pl, na Facebooku oraz pod numerem infolinii 19 757.Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 48 694 480 239

Pliki do pobrania