Powrót

Sonda 1: Jak informujesz bliskich na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych?

Ikona kartki z testem i mikrofonu z podpisem sonda.

W ramach kampanii, przy współpracy z RMF FM, zostały zrealizowane trzy filmy w formie sond ulicznych. W pierwszej z sond ankietowani zostali zapytani o to, jak informują bliskich na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Dwie kolejne sondy ukażą się już niebawem na kampanijnej stronie.

W drugiej sondzie respondenci podzieli się swoimi historiami związanymi z niebezpiecznymi sytuacjami, które zaobserwowali w okolicach torów. Trzeci film poruszył temat Żółtej Naklejki PLK, znajdującej się na każdym z przejazdów. Prowadzący sondę sprawdził, czy ankietowani wiedzą, w jakim miejscu znaleźć naklejkę i jakie jest jej zastosowanie.

Zwrócenie uwagi na sygnalizację, rogatki na przejeździe, czy zwykłe rozejrzenie się na obie strony przed ruszeniem dalej - zasady bezpiecznego pokonywania przejazdów kolejowo-drogowych nie są trudne. Wiedzą o tym nasi respondenci, którzy podzielili się swoją wiedzą na ten temat. Sprawdź, czy Ty również znasz reguły bezpieczeństwa w miejscach, po których poruszają się pociągi.

Obejrzyj filmy zrealizowane w ramach kampanii "Bezpieczny Przejazd", zadaj sobie pytania, które padły w sondach i porównaj z innymi ludźmi swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

„Bezpieczny Przejazd” to kampania społeczna realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 2005 roku. Jej głównym zadaniem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń na przejazdach i terenach kolejowych. Zmiana postaw uczestników ruchu drogowego w tym zakresie jest bardzo potrzebna, gdyż wciąż jest notowana duża liczba wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. „dzikich przejściach”, w wyniku których ginie corocznie około 200 osób. Za każdą z tych tragicznych historii stoją podobne przyczyny – najczęściej są to pośpiech, ignorowanie przepisów, brawura i brak rozsądku. Kampanią społeczną „Bezpieczny Przejazd” PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. chcą zwrócić uwagę na niebezpieczne nawyki i zmieniać je na odpowiednie postawy, które pozwolą na minimalizację tragicznych wypadków na przejazdach i obszarach kolejowych.