Filtrowanie
21.03.2018

Szczecin Główny z windami i kładką

Trwają intensywne prace na stacji Szczecin Główny. W 2019 r. pasażerowie w pełni skorzystają z funkcjonalnej i pozbawionej barier architektonicznych stacji. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują wygodne dojścia do peronów, windy, monitoring i nowe oświetlenie. Wartość prac prawie 74 mln zł.

21.03.2018

Milionowe inwestycje dla pasażerów dolnośląskich stacji

Na stacjach Dolnego Śląska inwestycje za kilkaset milionów zwiększą komfort obsługi pasażerów. Prace i projektowanie już trwają. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. m.in. przebudują perony, odnowią wiaty, zamontują windy na stacjach Kłodzko, Wałbrzych Szczawienko Świebodzice, Lubin, Legnica, Jaworzyna Śląska. Zmodernizowane stacje i przystanki zapewnią lepszą informacje i dogodniejszy dostęp do...

19.03.2018

Prace za 330 mln zł skrócą podróż do Zakopanego

Lepszą podroż z Krakowa do stolicy Tatr zapewni modernizacja linii kolejowej Chabówka – Zakopane. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za 330 mln zł netto. W Chabówce będzie dodatkowy przystanek, a na trasie 12 bardziej komfortowych stacji i przystanków. Efektem wymiany torów, przebudowy wiaduktów, mostów i przejazdów kolejowo-drogowych, będą szybsze i bezpieczniejsze podróże.

17.03.2018

PLK kończą zasadnicze prace przy wiadukcie na Obozowej

W ten weekend PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą zasadnicze prace przy budowie wiaduktu kolejowego nad ulicą Obozową w Warszawie. Zacznie się montaż torów, sieci trakcyjnej, szykowanie dojść do peronów przystanku Warszawa Koło. Kontynuowane są prace na wiaduktach i przystankach linii obwodowej.

16.03.2018

Nowa odsłona Portalu Pasażera

Przejrzysta prezentacja rozkładu jazdy, szybsze działanie, widok strony dostosowany do wielkości ekranu i łatwy dostęp do treści, wersja kontrastowa dla osób z dysfunkcją wzroku – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. udostępniły nową odsłonę wyszukiwarki połączeń kolejowych Portal Pasażera. Od dziś w wersji testowej można korzystać z niej pod adresem beta.portalpasazera.pl.

16.03.2018

W projektowaniu połączenie kolejowe do portu lotniczego w Pyrzowicach

Za ponad 15 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla projektu pn.: „Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie”. Inwestycja zwiększy możliwości podróży koleją, w tym dojazd do lotniska w Pyrzowicach.

15.03.2018

Intensywne prace na linii Kraków Główny - Podłęże

Korekta rozkładu jazdy pociągów pozwala wykonawcy przebudowy linii kolejowej pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem, zintensyfikować prace budowlane. Roboty realizowane są na całej długości kontraktu. Sprawne i bezpieczne wykonanie gwarantuje kilkugodzinna przerwa w kursowaniu pociągów po linii średnicowej.

15.03.2018

Zmienia się stacja w Kwidzynie – wygodne perony i lepszy dostęp do pociągów

Komfortowa obsługa pasażerów na stacji Kwidzyn dzięki budowie dwóch nowych peronów, nowego przejścia podziemnego i trzech wind, to jeden z elementów poprawy stanu infrastruktury na trasie Gardeja – Malbork. Wartość prac to 218,8 mln zł.

14.03.2018

Stacja Legnica - dla pasażerów większy komfort i estetyka

Zapewnienie dobrej obsługi wszystkim podróżnym - to podstawowe zadania przebudowy stacji Legnica. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonają m.in. montaż 4 wind, modernizację dwóch peronów oraz remont hali i przejścia. Na inwestycję spółka przeznaczyła 27 mln zł.

13.03.2018

Będą podróże z Warszawy Głównej

Przywrócenie ruchu kolejowego i obsługi pasażerów, wygodne perony, większa dostępność do kolei – to planowane efekty przebudowy stacji Warszawa Główna. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości prawie 81 mln zł na wykonanie inwestycji. Projekt ten zostanie zrealizowany do III kwartału 2019 roku.

12.03.2018

Nowoczesne systemy sterowania zwiększą bezpieczeństwo podróżnych

Nowoczesne systemy sterowania ruchem kolejowym (srk) zwiększa poziom bezpieczeństwa podróżnych m.in. na krakowskiej linii średnicowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. równolegle z budową nowych torów, przystanków i modernizacją wiaduktów wprowadzają kierowanie ruchem z lokalnych centrów sterowania.  

10.03.2018

11 marca korekta rozkładu jazdy

Zmiany wprowadzone w rozkładzie od 11 marca zapewnią optymalne kursowanie pociągów oraz prowadzenie prac modernizacyjnych i remontowych na sieci kolejowej. Efektem inwestycji będzie poprawa połączeń między regionami kraju i wygodniejszy dostęp do kolei. Informacje o zmianach są przekazywane na spotkaniach, dostępne na stacjach i przystankach oraz na stronach przewoźników i portalpasazera.pl. 

09.03.2018

Trzeci tor – większe możliwości kolei w Poznaniu

Możliwość przejazdu większej liczby pociągów oraz nowy przystanek, zwiększający dostępność do kolei, to podstawowe efekty planowanej budowy trzeciego toru między Poznaniem Głównym a Poznaniem Wschodnim. W ramach studium wykonalności przeprowadzona będzie analiza wariantów inwestycji.

08.03.2018

Kraków – prace i zmiany w kursowaniu pociągów

Kolejny etap prac na linii kolejowej E30, pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem, rusza od 11 marca. Zmiany w kursowaniu pociągów po linii średnicowej i szerszy plac budowy pozwolą wykonawcy zintensyfikować roboty przy modernizacji przystanków i wiaduktów oraz dobudowie nowych torów dla kolei podmiejskiej.

08.03.2018

Remont 10 wiaduktów między Łodzią a Kutnem i Łowiczem

Bezpieczniejszy wiadukt w Zgierzu nad ul. Długą, sprawniejsze przejazdy między Łodzią a Kutnem oraz z Łodzią a Łowiczem – takie będą efekty prac prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Spółka zaplanowała 8 mln zł na remont 10 obiektów inżynieryjnych i ok. 5 km torów.