10.08.2021

Warszawa - Lublin: wiele do zwiedzenia!

Mazowsze i Lubelszczyzna to tereny, które przyciągają turystów. Z jednej strony duże miasta, Warszawa i Lublin, z drugiej – sielskie krajobrazy i niewielkie, klimatyczne miejscowości. Połączyć te elementy można w bardzo prosty sposób – wystarczy szybki i wygodny środek transportu, najlepiej przyjazny środowisku. Pociągi kursujące na zmodernizowanej linii kolejowej nr 7 pomogą osiągnąć ten cel.

Modernizacja linii kolejowej miedzy Warszawą a Lublinem, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróży oraz zwiększenie prędkości pociągów na trasie. Po zakończeniu wszystkich prac, pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 160 km/h, przez co przejazd między miastami zajmie około 1,5 godziny. Podróżowanie po regionach będzie samą przyjemnością – szybko, wygodnie i bez korków.

Na pasażerów czekają nowoczesne i wyremontowane stacje kolejowe, wyposażone w nowe ławki, stojaki na rowery i tablice informacyjne. Dzięki wyższym peronom oraz windom, kolej staje się bardziej dostępna dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Wersja filmu z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i niedowidzących pod linkiem: https://youtu.be/5676PhupqYI

udostępnij drukuj