20.02.2020

Jak wygląda demontaż sieci trakcyjnej? Linia Toszek Północ-Rudziniec Gliwicki

Każdy, kto kiedyś remontował dom lub mieszkanie wie, że aby coś wybudować najpierw należy coś zburzyć. Nie inaczej jest w przypadku remontu linii kolejowej, lecz dzieje się to na o wiele większą skalę. Faza rozbiórkowa podczas inwestycji liniowych to precyzyjnie zaprojektowany proces, który musi zapewnić prawidłową realizację dalszych prac.

Jesteście ciekawi, jak wygląda praca ekip rozbiórkowych na sieci kolejowej? Dowiecie się tego z materiału – na przykładzie prac demontażowych sieci trakcyjnej na linii nr 153 Toszek Północ – Rudziniec Gliwicki.

Linia kolejowa Toszek – Rudziniec Gliwicki – Stare Koźle to jedna z najważniejszych tras towarowych na Górnym Śląsku. Zapewnia m.in. transport węgla z kopalń Rybnickiego Okręgu Węglowego do portów w Szczecinie, Świnoujściu i Gdyni. Prace na linii zwiększą poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego, zapewnią sprawniejszy i szybszy transport towarów. Dzięki odnowieniu infrastruktury możliwy będzie przejazd większej liczby składów. Efektem będzie zwiększenie konkurencyjności kolei w stosunku do transportu drogowego.

Roboty na linii Toszek – Stare Koźle są przeprowadzane w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych nr 153, 199, 681, 682 oraz 872 na odcinku Toszek Północ – Rudziniec Gliwicki – Stare Koźle" o wartości ponad 190 mln zł, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

udostępnij drukuj