Filtrowanie
02.06.2021

Rail Baltica: prace na odcinku Czyżew - Białystok

Na trasie Czyżew - Białystok prowadzimy obecnie jedną z największych inwestycji kolejowych w Polsce. Modernizacja tego odcinka to część prac na międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Jaki jest zakres inwestycji, gdzie prowadzone są roboty i wreszcie – co zyskają podróżni? Zapraszamy do obejrzenia reportażu.

31.05.2021

Kraków po kolei - odcinek 76

W najnowszym odcinku naszej serii "Kraków po kolei" opowiadamy o postępach prac na linii kolejowej z Krakowa do Skawiny. Latem zakończy się jej modernizacja. W materiale zobaczycie, jak wygląda m. in. nowy przystanek Kraków Opatkowice.

20.05.2021

Kraków po kolei - odcinek 75

W najnowszym odcinku naszej serii przedstawiamy postępy modernizacji linii średnicowej w Krakowie. Zobaczcie, jak idą prace przy wiaduktach kolejowych. W materiale opowiadamy o dwóch takich obiektach – przy ul. Kamiennej i Prądnickiej.

11.05.2021

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia

Zobaczcie, jak przebiega modernizacja stacji Warszawa Zachodnia. Front robót widziany z okien nastawni. Inwestycja realizowana jest obok kursujących pociągów. Więcej informacji na stronie http://www.stolicadobrychrelacji.pl.

10.05.2021

Kraków: Kolej na kolej, odc. 2/2021

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu „Kolej na kolej” o inwestycjach kolejowych w Krakowie i regionie. Pracujemy m. in. w Trzebini, Chrzanowie, Oświęcimiu, Wadowicach i Skawinie. Zobaczcie, jak zmieniamy kolej na dobre w Małopolsce.

21.04.2021

Łódź po kolei, odc. 2

W najnowszym odcinku opowiadamy o budowie podziemnych przystanków Łódź Polesie i Łódź Śródmieście na trasie tunelu średnicowego, który połączy Łódź Fabryczną ze stacjami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec.

20.04.2021

Pociągiem na lotnisko w Pyrzowicach – nowe możliwości podróży

W województwie śląskim powstanie bezpośrednie połączenie kolejowe z lotniskiem w Pyrzowicach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję, dzięki której podróżni będą mogli dojechać do portu lotniczego z kilku miejscowości.

12.04.2021

Kraków po kolei, odcinek 74

W najnowszym odcinku naszej serii przedstawiamy modernizację stacji Kraków Płaszów. Zobaczcie, jak postępują prace na drugiej pod względem wielkości stacji kolejowej w stolicy Małopolski. W materiale opowiadamy m. in. o korzyściach, jakie inwestycja przyniesie podróżnym.

09.04.2021

Warszawa po kolei, odc. 3/2021

Zapraszamy do obejrzenia odcinka programu "Warszawa po kolei", w którym opowiadamy o Warszawie Głównej. Przedstawiamy prace, jakie przeprowadziliśmy na stacji jeszcze przed oddaniem jej do użytku w dniu 14 marca 2021 r.

30.03.2021

Kraków po kolei - odcinek 73

W centrum Krakowa budujemy estakady kolejowe, ale nie tylko. Przy ul. Halickiej przestrzeń odmieni nasyp kolejowy. Co się zmieni? Przedstawiamy w najnowszym odcinku naszej serii „Kraków po kolei”.

30.03.2021

Warszawa Zachodnia zmienia się dla podróżnych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują stację Warszawa Zachodnia. To największa w Polsce stacja pod względem liczby kursujących pociągów. Średnio na dobę przejeżdża przez nią około 1000 pociągów aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych.

24.03.2021

Warszawa po kolei, odc. 2/2021

W najnowszym odcinku programu "Warszawa po kolei" opowiadamy m. in. o zmianach, jakie szykują się w najbliższym czasie w warszawskim węźle kolejowym. Stacja Warszawa Gdańska od 26 marca będzie przyjmowała większą liczbę podróżnych, dojedzie do niej ponad 40 pociągów dalekobieżnych PKP Intercity.

15.03.2021

Zobacz, jak budujemy nowy most nad Notecią na linii Poznań - Szczecin

Zaglądamy na budowę nowego mostu kolejowego nad Notecią na linii Poznań - Szczecin. Nowy obiekt w okolicy Drawskiego Młyna zastąpi dotychczasową, wysłużoną przeprawę. To 1 z ponad 90 mostów i wiaduktów na trasie, który przechodzi modernizację. Dzięki przebudowie, obiekty zapewnią szybszy i bezpieczniejszy przejazd pociągów.

11.03.2021

Kraków: Kolej na kolej, odc. 1/2021

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego w tym roku odcinka programu „Kolej na kolej” o inwestycjach kolejowych w Krakowie. Z materiału dowiecie się, jak przebiega modernizacja krakowskiej linii średnicowej między Krakowem Głównym Towarowym a Krakowem Płaszowem oraz linii kolejowej Kraków Płaszów - Podbory Skawińskie.

09.03.2021

Warszawa po kolei, odc. 1/2021

Powracamy z naszą serią programów o inwestycjach kolejowych w Warszawie. W najnowszym odcinku audycji "Warszawa po kolei" opowiadamy o modernizacji linii średnicowej, a konkretnie – o przebudowie stacji Warszawa Gdańska. Z materiału dowiecie się, jakie prace już wykonaliśmy i co jeszcze przed nami.