26.11.2019

Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM” we Wrocławiu

Dolnośląskie Przedsiębiorstwo napraw Infrastruktury Komunikacyjnej Dolkom z siedzibą we Wrocławiu jest spółką zależną Polskich Linii Kolejowych S.A. Specjalizuje się w pracach naprawczo-modernizacyjnych linii kolejowych. Swoją działalność prowadzi na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

26.11.2019

Grupa Kapitałowa Polskie Linie Kolejowe S. A.

Pewność oraz bezpieczeństwo. Rzetelność i szybki dostęp do sprawdzonej informacji. Nowoczesność i technologie przyszłości ale też poszanowanie tradycji. Kierując się tym wartościami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zarządzają narodową siecią linii kolejowych i dbają o bezpieczny ruch kolejowy na terenie całego kraju.

21.11.2019

Podróż z Czachówka Południowego do Warki – modernizacja linii nr 8

Przedstawiamy efekty modernizacji linii kolejowej nr 8 Warszawa-Radom na odcinku Czachówek Południowy-Warka. W materiale zobaczycie, jak zmieniły się m. in. stacje i przystanki na przebudowywanej trasie. Ich modernizacja zwiększy komfort i bezpieczeństwo oczekiwania na pociąg. Inwestycja realizowana w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 8, odcinek Warszawa Okęcie-Radom (LOT A, B, F)...

08.11.2019

Rewitalizacja linii kolejowych na odcinku Chybie - Żory - Rybnik - Nędza/Turze

Zakończyliśmy rewitalizację linii kolejowych na odcinku Chybie - Żory - Rybnik - Nędza/Turze. W filmie przedstawiamy efekty przeprowadzonych prac. Szczegóły na temat inwestycji www.towarynatory.pl

08.11.2019

Kraków po kolei - odcinek 48

W najnowszym odcinku naszej serii zabierzemy Was na stację Kraków Bonarka, pokażemy postęp prowadzonych prac. W filmie także wizyta na ulicy Powstańców Wielkopolskich gdzie kończy się budowa wiaduktów.

04.11.2019

Modernizacja linii obwodowej w Warszawie

Zachęcamy do obejrzenia spotu, dotyczącego modernizacji kolejowej linii obwodowej w Warszawie. W materiale filmowym zobaczycie efekty naszej inwestycji kolejowej w stolicy Polski. Projekt „Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska) jest współfinansowany przez Unię Europejską z instrumentu „Łącząc Europę”.

04.11.2019

Kraków po kolei - odcinek 47

W najnowszym odcinku naszej serii przedstawiamy przebudowę przystanku Kraków Prokocim. Zobaczycie, jak dzięki gruntownym pracom na przestrzeni ostatnich miesięcy zmieniał się przystanek, co zostało wykonane do tej pory oraz co jeszcze zrobimy. Z filmu dowiecie się też, kiedy po nowym torze przy peronie nr 2 pojadą już pociągi.

25.10.2019

Czym jest rozjazd kolejowy? – budowa i rodzaje

Zakończyliśmy realizację tzw. programu rozjazdowego. Zamontowaliśmy 244 nowe rozjazdy na sieci kolejowej w 12 województwach.

25.10.2019

Montaż rozjazdu krok po kroku

Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiega montaż rozjazdu na torach – zapraszamy do obejrzenia materiału. Pokazujemy jak to wygląda na przykładzie rozjazdu w Antoninie w woj. wielkopolskim.

25.10.2019

Nowe rozjazdy na torach – to bezpieczniejsze i sprawniejsze podróże

Zakończyliśmy realizację tzw. programu rozjazdowego. Zamontowaliśmy 244 nowe rozjazdy na sieci kolejowej w 12 województwach.

23.10.2019

Rail Baltica – reportaż z postępu prac na odcinku Sadowne-Czyżew

W marcu cieszyliśmy się z oddania do użytku pierwszego toru na całym remontowanym odcinku Sadowne-Czyżew, a już obecnie zbliżamy się do uruchomienia połączenia dwutorowego między Małkinią a Czyżewem.

21.10.2019

Rail Baltica – postępy w budowie drugiej nitki nowego mostu na Bugu

Przedstawiamy postępy w budowie drugiej nitki nowego mostu kolejowego na Bugu na trasie między Warszawą a Białymstokiem.

18.10.2019

Operacja "nasuwanie" – nasuwanie przęsła mostu nad Kanałem Kędzierzyńskim

Most nad Kanałem Kędzierzyńskim to jeden z najważniejszych obiektów inżynieryjnych na linii kolejowej nr 199, łączącej Toszek i Kędzierzyn Koźle. Linia ta jest szczególnie ważna dla transportu towarów (głównie kruszyw i węgla) z terenów woj. opolskiego i śląskiego (w tym Rybnickiego Okręgu Węglowego) w stronę północnej części kraju.

18.10.2019

Inwestycje warte wschodu – prace na linii Szczytno - Ełk

Od marca zeszłego roku trwa modernizacja linii kolejowej nr 219 Szczytno - Ełk. Zbliżamy się do zakończenia pierwszego etapu prac, między Szczytnem a Piszem. Już 20 października na ten odcinek powrócą pociągi pasażerskie, oferując bezpośredni dojazd z Olsztyna do Pisza.

Z materiału dowiecie się, co dotychczas zostało wykonane w ramach inwestycji oraz co jeszcze przed nami.

14.10.2019

Miliony na tory – stawiamy na tory w transporcie towarowym

Transport towarów koleją przynosi wiele korzyści. To właśnie one były jedną z przyczyn podjęcia decyzji o modernizacji linii kolejowej Toszek-Stare Koźle w woj. śląskim i opolskim. Dzięki pracom rozpoczętym w 2017 r. pociągi towarowe przyspieszą do prawie 100 km/h, a tym samym przewiozą więcej towarów. Z materiału dowiecie się, dlaczego skorzystamy na tym wszyscy.