07.11.2018

Prace na warszawskiej linii obwodowej - spot

Zachęcamy do oglądania spotu dotyczącego modernizacji kolejowej linii obwodowej w Warszawie. Nasz krótki materiał filmowy jest już emitowany w 50 autobusach komunikacji miejskiej w stolicy. Spot będzie wyświetlany do 5 grudnia br.

05.11.2018

Stolica dobrych relacji - kolejny etap modernizacji linii obwodowej w Warszawie

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału filmowego dotyczącego prac w ramach modernizacji stołecznej linii obwodowej. Dzięki inwestycji mieszkańcy Warszawy zyskają m.in. nowe przystanki i stacje, szybsze dojazdy do pracy i szkoły i wygodniejszą przesiadkę do metra.

05.11.2018

Kraków po kolei - odcinek 27 - wiadukty przy ul. Łokietka i ul. Zielony Most

Zachęcamy do obejrzenia 27 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Tym razem opowiadamy o pracach przy budowie wiaduktów przy ul. Łokietka i ul. Zielony Most oraz korzyściach z modernizacji linii Kraków - Katowice.

25.10.2018

Kraków po kolei - odcinek 26 - prace na stacji Kraków Bieżanów

Zachęcamy do obejrzenia 26 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Tym razem mowa o pracach przy budowie nowego peronu na stacji Kraków Bieżanów.

24.10.2018

Modernizacja stacji kolejowej Rzeszów Główny

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału filmowego nt. prac realizowanych w ramach modernizacji stacji Rzeszów Główny.

19.10.2018

Dbamy o ekologię na linii nr 146

Bezstykowe nawierzchnie szynowe, redukujące hałas i drgania, przepusty dla zwierząt, pasy przeciwpożarowe - dbamy o środowisko naturalne podczas realizacji prac na linii nr 146 na odcinku Wyczerpy - Chorzew Siemkowice. Zachęcamy do obejrzenia naszej videoinfografiki, w której mówimy również o efektach inwestycji.

19.10.2018

Kraków po kolei - odcinek 25 - budowa wiaduktu i mostu

Zachęcamy do obejrzenia 25 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Tym razem mowa o pracach przy budowie wiaduktu nad ul. Grzegórzecką i mostu przy ul. Podgórskiej.

11.10.2018

Ostatni rok na linii nr 447 Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału filmowego z realizacji prac przez ostatnie 12 miesięcy na linii kolejowej nr 447 Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki. Zobaczcie, jak przez ostatni rok zmieniała się linia. 24 września pociągi wróciły na linię, a my kontynuujemy prace, aby zapewnić lepszą obsługę pasażerów na peronach i sprawniejsze przewozy na tej trasie. Zakończenie inwestycji planowane...

11.10.2018

Nowoczesnym szlakiem - modernizacja odcinka Łódź Kaliska - Zduńska Wola

Zachęcamy do obejrzenia naszej videoinfografiki dotyczącej modernizacji trasy Łódź Kaliska - Zduńska Wola. Na stacji Zduńska Wola trwa przebudowa peronów. Na odcinku Łask – Zduńska Wola postępuje wymiana torów i sieci trakcyjnej. Efektem będzie lepsza obsługa pasażerów, wzrost bezpieczeństwa oraz możliwość szybszej jazdy pociągów. Wartość inwestycji to ponad 290 mln zł.

08.10.2018

Inwestycje warte wschodu

Przywracamy wygodne i szybkie połączenia kolejowe na wschodzie Polski. Dzięki inwestycjom z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia zmieniają się ważne regionalne linie m.in. Lublin - Stalowa Wola Rozwadów, Działdowo - Olsztyn i Skarżysko-Kamienna - Sandomierz. Więcej na plk-polskawschodnia.pl

03.10.2018

Jazdy zapoznawcze na warszawskiej linii obwodowej

Na warszawskiej linii obwodowej rozpoczęły się jazdy zapoznawcze. Obsługa podróżnych i sprawne połączenia między stacjami Warszawa Gdańska a Warszawa Zachodnia powrócą 21 października. 
Więcej na www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/plk-przewoznicy-testuja-nowa-linie-obwodowa-3939 

28.09.2018

Stawiamy na tory w transporcie towarowym - remont mostu nad Kanałem Gliwickim

Modernizujemy most nad Kanałem Gliwickim. Obiekt znajduje się na odcinku Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą videoinfografiką i zapraszamy na stronę: www.towarynatory.pl

17.09.2018

Jedynką do celu - przybliżamy Śląsk - modernizacja linii Częstochowa - Zawiercie

Zachęcamy do zapoznania się z naszą videoinfografiką! W ramach modernizacji linii kolejowej nr 1 Częstochowa - Zawiercie wyremontujemy m.in. ok. 88 km torów, przebudujemy przejazdy kolejowe, urządzenia sterowania ruchem i perony.

12.09.2018

Kraków po kolei - odcinek 24 - modernizacja przystanku Kraków Prokocim

Zachęcamy do obejrzenia 24 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Rozmawiamy nt. prac przy przebudowie przystanku Kraków Prokocim.

10.09.2018

Kraków po kolei - odcinek 23 - Kraków Bronowice i prace przy ul. Rydla

Zachęcamy do obejrzenia 23 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Rozmawiamy nt. budowy przystanku Kraków Bronowice i prac, ułatwiających mieszkańcom komunikację w okolicach ul. Rydla.