12.04.2019

Modernizacja linii kolejowej nr 146 na odcinku Wyczerpy – Chorzew Siemkowice

Od sierpnia 2017 roku na blisko 47-kilometrowej trasie prowadzona jest wymiana torów, rozjazdów oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Dla podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców oraz kierowców modernizowane są przejazdy kolejowo-drogowe. Odnowiona zostanie również sieć trakcyjna. Ogrzewane rozjazdy zapewnią sprawniejsze przejazdy pociągów w zimie. Wyremontowane i przebudowane będą 44 obiekty...

04.04.2019

Kraków po kolei - odcinek 33

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu Kraków po Kolei. Tym razem prowadzący są na budowie przystanku Kraków Bronowice.

29.03.2019

Kolej łączy! Modernizacja E30

Modernizacja linii kolejowej E30. Odcinek Zabrze - Katowice - Kraków.

29.03.2019

Krajowy Program Kolejowy 2019

Krajowy Program Kolejowy (KPK) jest dokumentem, w którym zawarto ponad 220 kolejowych projektów inwestycyjnych o wartości prawie 70 mld złotych. KPK to znacząca poprawa ruchu kolejowego w aglomeracjach, podniesienie standardu podróży na trasach regionalnych oraz polepszenie warunków dla przewozu towarów. Atrakcyjność kolei wzmocni spójna sieć kolejowa o wyższych prędkościach, zapewniających...

29.03.2019

Kraków Główny Towarowy - Kraków Rudzice

Pomiędzy stacjami Kraków Główny a Kraków Płaszów budujemy dodatkowe tory dla kolei aglomeracyjnej. Na tym odcinku będą 4 a nie jak wcześniej dwa tory. W efekcie będzie możliwość uruchomienia dodatkowych pociągów na tej trasie.

27.03.2019

Linia Obwodowa w Warszawie - widok z drezyny

Zapraszamy do obejrzenia materiału zarejestrowanego w drezynie diagnostycznej na trasie warszawskiej linii obwodowej. W materiale widać zmodernizowaną infrastrukturę zarządzaną przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

14.03.2019

Na czym polega praca dyżurnego ruchu?

Czy wiecie, że zawód dyżurnego ruchu jest dość popularnym zawodem wśród kobiet? Jesteście ciekawi na czym polega praca i jakie wymagania należy spełnić, by ją wykonywać? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedź brzmi tak, to zapraszamy Was do obejrzenia filmu o pracy dyżurnych ruchu w PLK.

13.03.2019

Rail Baltica - nowe tory, nowy most na Bugu, nowe przystanki

Od 10 marca podróżni korzystają z nowych peronów, a pociągi jeżdżą nowym torem i po 300-metrowym moście na Bugu między Sadownem a Czyżewem (linia Warszawa – Białystok). Bezpieczeństwo zwiększają nowe urządzenia sterowania. To pierwsze efekty modernizacji na 35 km Rail Baltica.

12.03.2019

Kraków po kolei - odcinek 32 - Modernizacja stacji Kraków Bonarka

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu Kraków po Kolei. Prowadząca wraz z Piotrem Hamarnikiem zaprezentuje prace prowadzone na linii kolejowej 94 pomiędzy Krakowem a Skawiną, budowę nowego toru pomiędzy przystankiem Kraków podgórze a stacją Kraków Bonarka i wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

11.03.2019

Zmiana organizacji ruchu na trasie Warszawa - Radom

W ramach modernizacji linii kolejowej na trasie Warszawa - Radom wprowadzamy zastępczą komunikację autobusową. Zmiana organizacji ruchu związana jest z pracami na odcinku od Radomia do Strzyżyny, które rozpoczęliśmy w marcu 2019 r. Informację o organizacji ruchu znajdziecie na stronie www.portal-pasazera.pl

11.03.2019

Modernizacja linii kolejowej Warszawa Okęcie - Radom

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem o zastępczej komunikacji autobusowej na trasie modernizowanej linii kolejowej Warszawa - Radom.

04.03.2019

Prace na odcinku Żory – Rybnik – Sumina

Zobaczcie naszą infografikę o inwestycji prowadzoną w ramach zadania przebudowa odcinka Żory – Rybnik - Sumina to część większego projektu pn. „Prace na liniach kolejowych nr 140, 148, 157, 159, 173, 689, 691 na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza / Turze”.

04.03.2019

Łódź: tunel, który łączy Polskę

Budowa podziemnej linii kolejowej Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wkracza w kolejny etap. Wykonawca zamówił specjalistyczne maszyny do drążenia tuneli pod miastem. Inwestycja za ponad 1,7 mld zł, współfinansowana z POIiŚ otworzy nowe możliwości dla przewozów kolejowych w Polsce. Dwa nowe przystanki ułatwią komunikacje w mieście i...

20.02.2019

Budowa nowego mostu na Wiśle w Krakowie

Zapraszamy do obejrzenia materiału z konferencji prasowej dotyczącej budowy nowego mostu kolejowego na Wiśle.

20.02.2019

Nocny montaż elementów mostu na Wiśle w Krakowie

Postępuje budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. W sobotę, w nocy wykonawca montował ciężkie elementy konstrukcji nad ul. Podgórską. Trudna operacja przebiegła sprawnie i z sukcesem. Ważące przeszło 16 ton elementy czekają teraz na zabetonowanie. Na nowym moście znajdzie się nowy tor, po którym poruszać się będą pociągi aglomeracyjne.