30.07.2018

Warszawa po kolei - odc. 2 - Modernizacja linii nr 447 - Parzniew i Pruszków

Zachęcamy Was do oglądania kolejnego odcinka cyklu programu "Warszawa po kolei", w którym pokazujemy i opowiadamy o najważniejszych kolejowych inwestycjach infrastrukturalnych na terenie stolicy i Mazowsza. Tym razem rozmawiamy o pracach przy budowie nowego przystanku kolejowego w Parzniewie i o modernizacji stacji Pruszków.

20.07.2018

Modernizacja linii kolejowej E 30 - z nowej estakady na nowy most

Zachęcamy Was do obejrzenia materiału filmowego dotyczącego modernizacji linii E30 w zakresie realizacji inwestycji na terenie Krakowa. Prace na krakowskich estakadach kolejowych weszły w kolejny etap, intensywne roboty trwają również przy modernizacji zabytkowego wiaduktu na Grzegórzkach, powstaną również trzy mosty kolejowe na Wiśle.

20.07.2018

Warszawa po kolei - odc. 1 - Modernizacja linii nr 447 Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki

Uwaga! Ruszamy z cyklem programu "Warszawa po kolei", w którym będziemy pokazywać i opowiadać o najważniejszych kolejowych inwestycjach infrastrukturalnych na terenie stolicy i Mazowsza. Zaczynamy od prac na linii kolejowej nr 447 Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki. Miłego oglądania!

19.07.2018

Stawiamy na tory - przebudowa odcinka Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki

Rusza przebudowa towarowej linii kolejowej Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki - Stare Koźle na odcinku Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą videoinfografiką.

18.07.2018

Kraków po Kolei - odcinek 20 - przebudowa przystanku Kraków Zabłocie

Zachęcamy do obejrzenia 20 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Rozmawiamy nt. przebudowy przystanku Kraków Zabłocie. Przystanek będzie poszerzony o dwa nowe tory i perony wyspowe.

11.07.2018

Kraków po Kolei - odcinek 19 - mosty na Wiśle

Ruszyła budowa mostów na Wiśle w Krakowie, na których docelowo, w 2020 roku, ułożone będą cztery tory kolejowe, gwarantujące sprawne podróże w regionie i szybkie kursy pociągów dalekobieżnych. Zachęcamy do obejrzenia 19 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie.

10.07.2018

Stawiamy na tory - budowa podtorza

Czy wiecie, z ilu warstw składa się podtorze i jak jest budowane? Zachęcamy do obejrzenia naszej videoinfografiki!

03.07.2018

Stawiamy na tory w transporcie kolejowym - wykorzystanie podbijarki do prac torowych

Do rewitalizacji linii kolejowej Chybie - Żory - Rybnik - Nędza/Turze używamy m.in. nowoczesnych podbijarek torowych. Sprzęt służy do podbijania, podnoszenia i ustawiania torów oraz rozjazdów. Jak to wygląda w praktyce? Zachęcamy do obejrzenia naszej videoinfografiki!

29.06.2018

Stawiamy na tory w transporcie towarowym - Chybie - Żory - Rybnik - Nędza/Turze

Zobaczcie, jak postępują prace na rewitalizowanej przez nas trasie Chybie - Żory - Rybnik - Nędza/Turze. W ramach inwestycji zmodernizujemy tory i perony, poprawimy stan obiektów inżynieryjnych i urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

29.06.2018

Rewitalizacja linii kolejowej nr 287 na odcinku Nysa - Opole

Zachęcamy do obejrzenia naszej videoinfografiki dot. rewitalizacji linii nr 287 Nysa - Opole. Dzięki inwestycji pociągi pasażerskie pojadą z prędkością 120 km/h, a czas przejazdu między miastami skróci się o ok. 40 min.

27.06.2018

Rail Baltica - Wschód Możliwości - reportaż nt. inwestycji

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego materiału filmowego, dotyczącego linii kolejowej E 75 Rail Baltica. Tym razem przedstawiciele PLK, odpowiedzialni za inwestycję, opowiadają o zrealizowanych już oraz planowanych pracach między Warszawą a Białymstokiem.

25.06.2018

Kraków po Kolei - odcinek 18 - Kraków Główny, peron 4

Zachęcamy do obejrzenia 18 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Mowa w nim o udostępnieniu peronu 4 dla pasażerów korzystających ze stacji Kraków Główny oraz o wakacyjnych zmianach w organizacji ruchu pociągów.

25.06.2018

Rail Baltica - łączymy Mazowsze z Podlasiem

Modernizujemy linię kolejową Rail Baltica na odcinkach Sadowne - Czyżew i Czyżew - Białystok. W ramach inwestycji prowadzimy m.in. prace torowe, przebudowujemy perony, remontujemy most kolejowy na rzece Bug. Planowane zakończenie prac to 2020 rok.

21.06.2018

Rewitalizacja linii nr 146 Wyczerpy - Chorzew Siemkowice

W ramach rewitalizacji linii nr 146 Wyczerpy - Chorzew Siemkowice m.in. wymienimy 47 km torów i sieci trakcyjnej, wyremontujemy cztery wiadukty, przebudujemy 35 przepustów, i odnowimy pięć mostów. Zachęcamy do obejrzenia naszej videoinfografiki!

13.06.2018

Kraków po Kolei - odcinek 17 - wiadukty przy ul. Zielony Most i Łupaszki

Zachęcamy do obejrzenia 17 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Tym razem rozmawiamy o wyburzeniach wiaduktów przy ul. Zielony Most oraz przy ul. Łupaszki.