Filtrowanie
21.04.2021

Łódź po kolei, odc. 2

W najnowszym odcinku opowiadamy o budowie podziemnych przystanków Łódź Polesie i Łódź Śródmieście na trasie tunelu średnicowego, który połączy Łódź Fabryczną ze stacjami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec.

20.04.2021

Pociągiem na lotnisko w Pyrzowicach – nowe możliwości podróży

W województwie śląskim powstanie bezpośrednie połączenie kolejowe z lotniskiem w Pyrzowicach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję, dzięki której podróżni będą mogli dojechać do portu lotniczego z kilku miejscowości.

12.04.2021

Kraków po kolei, odcinek 74

W najnowszym odcinku naszej serii przedstawiamy modernizację stacji Kraków Płaszów. Zobaczcie, jak postępują prace na drugiej pod względem wielkości stacji kolejowej w stolicy Małopolski. W materiale opowiadamy m. in. o korzyściach, jakie inwestycja przyniesie podróżnym.

09.04.2021

Warszawa po kolei, odc. 3/2021

Zapraszamy do obejrzenia odcinka programu "Warszawa po kolei", w którym opowiadamy o Warszawie Głównej. Przedstawiamy prace, jakie przeprowadziliśmy na stacji jeszcze przed oddaniem jej do użytku w dniu 14 marca 2021 r.

30.03.2021

Kraków po kolei - odcinek 73

W centrum Krakowa budujemy estakady kolejowe, ale nie tylko. Przy ul. Halickiej przestrzeń odmieni nasyp kolejowy. Co się zmieni? Przedstawiamy w najnowszym odcinku naszej serii „Kraków po kolei”.

30.03.2021

Warszawa Zachodnia zmienia się dla podróżnych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują stację Warszawa Zachodnia. To największa w Polsce stacja pod względem liczby kursujących pociągów. Średnio na dobę przejeżdża przez nią około 1000 pociągów aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych.

24.03.2021

Warszawa po kolei, odc. 2/2021

W najnowszym odcinku programu "Warszawa po kolei" opowiadamy m. in. o zmianach, jakie szykują się w najbliższym czasie w warszawskim węźle kolejowym. Stacja Warszawa Gdańska od 26 marca będzie przyjmowała większą liczbę podróżnych, dojedzie do niej ponad 40 pociągów dalekobieżnych PKP Intercity.

15.03.2021

Zobacz, jak budujemy nowy most nad Notecią na linii Poznań - Szczecin

Zaglądamy na budowę nowego mostu kolejowego nad Notecią na linii Poznań - Szczecin. Nowy obiekt w okolicy Drawskiego Młyna zastąpi dotychczasową, wysłużoną przeprawę. To 1 z ponad 90 mostów i wiaduktów na trasie, który przechodzi modernizację. Dzięki przebudowie, obiekty zapewnią szybszy i bezpieczniejszy przejazd pociągów.

11.03.2021

Kraków: Kolej na kolej, odc. 1/2021

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego w tym roku odcinka programu „Kolej na kolej” o inwestycjach kolejowych w Krakowie. Z materiału dowiecie się, jak przebiega modernizacja krakowskiej linii średnicowej między Krakowem Głównym Towarowym a Krakowem Płaszowem oraz linii kolejowej Kraków Płaszów - Podbory Skawińskie.

09.03.2021

Warszawa po kolei, odc. 1/2021

Powracamy z naszą serią programów o inwestycjach kolejowych w Warszawie. W najnowszym odcinku audycji "Warszawa po kolei" opowiadamy o modernizacji linii średnicowej, a konkretnie – o przebudowie stacji Warszawa Gdańska. Z materiału dowiecie się, jakie prace już wykonaliśmy i co jeszcze przed nami.

08.03.2021

Nowe maszyny PLK w akcji – odśnieżanie linii kolejowych

Choć wiosna coraz bliżej, to gdzieniegdzie jeszcze może popadać śnieg. Czujni kolejarze są przygotowani na każdą okoliczność. Zobaczcie, jak dbamy, by zapewnić sprawne podróże i transport towarów w trudnych warunkach zimowych. Z takimi nowoczesnymi pojazdami, jak z ostatnio zakupionymi 42 wózkami motorowymi z oprzyrządowaniem, żadna pogoda nam niestraszna.

24.02.2021

Zwierzęta przy liniach kolejowych pod czujnym okiem kamer

By jelenie, wilki, łosie, żaby, węże swobodnie przekraczały tory, budujemy specjalne przejścia, przystosowujemy mosty, sprawdzamy trasy zwierząt. Tylko w ubiegłym roku ponad 100 obiektów zostało dostosowanych do wędrówek zwierząt, m. in. na trasach Warszawa - Sadowne - Czyżew, Sochaczew - Swarzędz, Warka - Radom, Trzebinia - Oświęcim, Warszawa - Lublin, Trzebinia - Krzeszowice.

19.02.2021

Kraków po kolei - odcinek 72

W pierwszym w tym roku odcinku naszej serii „Kraków po kolei” opowiadamy o budowie drugiego kolejowego mostu nad Wisłą. Z materiału dowiecie się, jak przebiegają prace oraz jakie będą kolejne etapy inwestycji.

09.02.2021

Łódź po kolei, odc. 1

Zapraszamy Was do oglądania nowej kolejowej serii o naszych inwestycjach infrastrukturalnych. Tematem przewodnim naszych cyklicznych audycji o Łodzi będzie budowa podziemnego połączenia Łódź Fabryczna - Łódź Kaliska/ Łódź Żabieniec. W ramach serii powiemy także o innych istotnych inwestycjach kolejowych na terenie aglomeracji łódzkiej.

06.02.2021

Wirtualna wizyta na modernizowanej trasie Goczałkowice-Zdrój - Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg

Zapraszamy na wirtualną wizytę m. in. na budowie mostu kolejowego nad Wisłą, na trasie Goczałkowice Zdrój - Czechowice Dziedzice - Zabrzeg. Nowy 150-metrowy obiekt i przebudowa linii usprawnią przejazdy koleją w woj. śląskim i na trasach międzynarodowych. Będą wygodniejsze podróże z nowych peronów w stronę Katowic, w Beskidy i do granicy z Czechami. Na trasie z Katowic do Zebrzydowic i Wisły...