Filtrowanie
10.08.2021

Warszawa - Lublin: wiele do zwiedzenia!

Mazowsze i Lubelszczyzna to tereny, które przyciągają turystów. Z jednej strony duże miasta, Warszawa i Lublin, z drugiej – sielskie krajobrazy i niewielkie, klimatyczne miejscowości. Połączyć te elementy można w bardzo prosty sposób – wystarczy szybki i wygodny środek transportu, najlepiej przyjazny środowisku. Pociągi kursujące na zmodernizowanej linii kolejowej nr 7 pomogą osiągnąć ten cel.

04.08.2021

Goczałkowice-Zdrój - Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg – postępy w modernizacji trasy

Postępuje modernizacja węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice. Przebudowa osiągnęła już półmetek. Podróżni zyskują lepsze warunki dostępu do pociągów w Czechowicach-Dziedzicach, Zabrzegu i Goczałkowicach-Zdroju. Już wygodniej wsiadamy do pociągów z nowego peronu w Zabrzegu, który jest wyposażony m. in. w wiatę, ławki i zadaszoną pochylnię. Nowe mosty, wiadukty, tory, urządzenia sterowania ruchem...

30.07.2021

Kolej łączy... ekologicznie. Modernizacja linii kolejowej Katowice - Kraków

Linia kolejowa E30 między Katowicami a Krakowem biegnie w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru Natura 2000, a także cennych przyrodniczo miejsc, w tym parków krajobrazowych. W trosce o środowisko naturalne, podczas modernizacji, wybraliśmy ekologiczne rozwiązania. 

27.07.2021

Łódź po kolei, odc. 4

W najnowszym odcinku naszej serii "Łódź po kolei" znowu schodzimy pod ziemię. Przedstawiamy działanie systemów, które napędzają maszynę TBM, drążącą tunel. Zapraszamy do oglądania! 

23.07.2021

Efekty remontu linii kolejowych Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki - Stare Koźle

Kolejna inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończona sukcesem! Rewitalizacja towarowych linii kolejowych Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki - Stare Koźle pozwala na szybki, sprawny i bezpieczny transport towarów koleją z województw śląskiego i opolskiego w kierunku portów w Trójmieście, Szczecinie i Świnoujściu.  Jakie prace zostały wykonane w ramach projektu? Jakie...

21.07.2021

Warszawa po kolei, odc. 6/2021

W najnowszym odcinku programu "Warszawa po kolei” opowiadamy o modernizacji stacji Warszawa Zachodnia. Z materiału dowiecie się, jak postępuje jedna z największych kolejowych inwestycji ostatnich lat. Co już zostało zrobione? Jakie prace jeszcze przed nami? Zapraszamy do obejrzenia materiału.

15.07.2021

Kraków po kolei - odcinek 79

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu „Kraków po kolei”. Odwiedzamy modernizowaną stację Kraków Bonarka. Perony i kładka są już niemal gotowe. Już w piątek pociągi ponownie zatrzymają się w tym miejscu. Stylistyka stacji, w postaci latarni, wiat, ławek i tablic informacyjnych, będzie nawiązywać do Galicyjskiej Kolei Transwersalnej.

13.07.2021

Warszawa po kolei, odc. 5/2021

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu "Warszawa po kolei", w którym opowiadamy o modernizacji stacji Warszawa Gdańska. Z materiału dowiecie się, jak postępują prace przy budowie dwóch kładek. Nowe obiekty pozwolą wygodnie przemieszczać się między peronami, stanowiąc alternatywę dla przejść podziemnych, ale także połączą obie dzielnice miasta.

09.07.2021

Kraków: Kolej na kolej, odc. 3/2021

Zagospodarowanie przestrzeni pod estakadami, budowa mostów kolejowych nad Wisłą, koniec prac na linii kolejowej w kierunku Skawiny i stacji Kraków Bonarka – o tym wszystkim opowiadamy w najnowszym odcinku naszej serii "Kolej na kolej". 

05.07.2021

Warszawa po kolei, odc. 4/2021

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu "Warszawa po kolei", w którym opowiadamy o planach rozwoju linii z Warszawy do Nasielska. Zamierzamy zwiększyć ofertę kolei w komunikacji regionalnej i dalekobieżnej na tej trasie.

05.07.2021

Kraków po kolei - odcinek 78

W najnowszym odcinku naszej serii "Kraków po kolei" przedstawiamy, jak powstają nowe mosty kolejowe nad Wisłą. 3 mosty, 4 tory, pociągi jadące z prędkością 100 km/h oraz miejsce dla pieszych i rowerzystów – tak zmieni się kolej w stolicy województwa małopolskiego.

24.06.2021

Kraków po kolei - odcinek 77

W najnowszym odcinku naszej serii "Kraków po kolei" opowiadamy o budowie estakad kolejowych w centrum stolicy Małopolski. W materiale przedstawiamy, jak postępują prace oraz co jeszcze zostało do zrobienia.

23.06.2021

Postępy prac na liniach towarowych w woj. śląskim

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję o ogromnym znaczeniu dla rozwoju transportu towarowego w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Szybki, ekologiczny i bezpieczny transport koleją w województwie śląskim będzie możliwy dzięki przebudowie linii kolejowych nr 132 na odcinku Bytom - Zabrze Biskupice, nr 147 na odcinku Zabrze Biskupice - Maciejów Północny, nr 180 na odcinku posterunek...

22.06.2021

Łódź po kolei, odc. 3

W najnowszym odcinku naszej serii "Łódź po kolei" przedstawiamy, jak działa Faustyna, jedna z dwóch maszyn TBM, która wystartowała z komory przy ul. Długosza. Faustyna – TBM o średnicy ponad 8 m, wykona 4 jednotorowe tunele do Łodzi Kaliskiej i Łodzi Żabieniec.

10.06.2021

Postępy prac na odcinku Czyżew - Białystok

Przebudowa 6️ stacji kolejowych, 1️1 przystanków oraz budowa 1️ nowego – to tylko część prac, jakie przeprowadzimy na odcinku Czyżew - Białystok w ramach modernizacji międzynarodowej trasy Rail Baltica. Zobacz, jak obecnie wyglądają roboty, m.in. na stacjach Białystok i Szepietowo.