11.10.2018

Ostatni rok na linii nr 447 Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału filmowego z realizacji prac przez ostatnie 12 miesięcy na linii kolejowej nr 447 Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki. Zobaczcie, jak przez ostatni rok zmieniała się linia. 24 września pociągi wróciły na linię, a my kontynuujemy prace, aby zapewnić lepszą obsługę pasażerów na peronach i sprawniejsze przewozy na tej trasie. Zakończenie inwestycji planowane...

11.10.2018

Nowoczesnym szlakiem - modernizacja odcinka Łódź Kaliska - Zduńska Wola

Zachęcamy do obejrzenia naszej videoinfografiki dotyczącej modernizacji trasy Łódź Kaliska - Zduńska Wola. Na stacji Zduńska Wola trwa przebudowa peronów. Na odcinku Łask – Zduńska Wola postępuje wymiana torów i sieci trakcyjnej. Efektem będzie lepsza obsługa pasażerów, wzrost bezpieczeństwa oraz możliwość szybszej jazdy pociągów. Wartość inwestycji to ponad 290 mln zł.

08.10.2018

Inwestycje warte wschodu

Przywracamy wygodne i szybkie połączenia kolejowe na wschodzie Polski. Dzięki inwestycjom z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia zmieniają się ważne regionalne linie m.in. Lublin - Stalowa Wola Rozwadów, Działdowo - Olsztyn i Skarżysko-Kamienna - Sandomierz. Więcej na plk-polskawschodnia.pl

03.10.2018

Jazdy zapoznawcze na warszawskiej linii obwodowej

Na warszawskiej linii obwodowej rozpoczęły się jazdy zapoznawcze. Obsługa podróżnych i sprawne połączenia między stacjami Warszawa Gdańska a Warszawa Zachodnia powrócą 21 października. 
Więcej na www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/plk-przewoznicy-testuja-nowa-linie-obwodowa-3939 

28.09.2018

Stawiamy na tory w transporcie towarowym - remont mostu nad Kanałem Gliwickim

Modernizujemy most nad Kanałem Gliwickim. Obiekt znajduje się na odcinku Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą videoinfografiką i zapraszamy na stronę: www.towarynatory.pl

17.09.2018

Jedynką do celu - przybliżamy Śląsk - modernizacja linii Częstochowa - Zawiercie

Zachęcamy do zapoznania się z naszą videoinfografiką! W ramach modernizacji linii kolejowej nr 1 Częstochowa - Zawiercie wyremontujemy m.in. ok. 88 km torów, przebudujemy przejazdy kolejowe, urządzenia sterowania ruchem i perony.

12.09.2018

Kraków po kolei - odcinek 24 - modernizacja przystanku Kraków Prokocim

Zachęcamy do obejrzenia 24 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Rozmawiamy nt. prac przy przebudowie przystanku Kraków Prokocim.

10.09.2018

Kraków po kolei - odcinek 23 - Kraków Bronowice i prace przy ul. Rydla

Zachęcamy do obejrzenia 23 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Rozmawiamy nt. budowy przystanku Kraków Bronowice i prac, ułatwiających mieszkańcom komunikację w okolicach ul. Rydla.

23.08.2018

Modernizacja linii kolejowej E30 - przyspieszenie w Prokocimiu i Bieżanowie

Zachęcamy Was do obejrzenia materiału filmowego dotyczącego modernizacji linii E30 w zakresie realizacji inwestycji na terenie Krakowa. Gruntowną modernizację przechodzi przystanek Kraków Prokocim, trwają również prace na stacji Kraków Bieżanów.

22.08.2018

Warszawa po kolei - warszawska linia obwodowa

A oto kolejny odcinek cyklu programu "Warszawa po kolei", w którym pokazujemy i opowiadamy o najważniejszych kolejowych inwestycjach infrastrukturalnych na terenie stolicy i Mazowsza. Tym razem rozmawiamy o pracach przy modernizacji linii obwodowej w Warszawie, która ma połączyć stację Warszawa Zachodnia ze stacją Warszawa Gdańska.

16.08.2018

Pruszków. Nasuwanie zabytkowej wiaty peronowej

Zabytkowa wiata peronowa na stacji w Pruszkowie wróciła na swoje miejsce. 10 sierpnia wiata została przesunięta z powrotem na peron. Teraz wykonawca przystąpi do renowacji wiaty i budowy nawierzchni na peronie.

16.08.2018

Przyspieszamy modernizację LK 146

Modernizacja LK146 to przede wszystkim poprawa przepustowości linii, skrócenie czasu przewozu towarów i rozwój transportu intermodalnego oraz ogólne zmniejszenie oddziaływania transportu na środowisko.

03.08.2018

Kraków po kolei - odcinek 22

Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu Kraków po kolei. Tym razem mowa o pracach przy wiadukcie przy ul. Łokietka i na ul. Prądnickiej.

03.08.2018

Kraków po kolei - odcinek 21 - Rok prac na linii E30

Mija rok od rozpoczęcia inwestycji w ramach modernizacji linii E30. To dzięki niej odcinek z Krakowa do Katowic będziemy pokonywać w niespełna godzinę.

31.07.2018

Jedynką do celu. Przybliżamy Śląsk. Modernizacja linii nr 1 Częstochowa - Zawiercie

Zapraszamy na film dotyczący efektów prowadzonych przez nas prac na LK 1.