31.12.2019

Kraków po kolei - odcinek 51

W finałowym odcinku w 2019 roku naszej kolejowej serii „Kraków po kolei” opowiadamy o tym, co zostało zrealizowane w stolicy Małopolski w mijających miesiącach. W materiale również o kolejowych planach w Krakowie na 2020 rok.

30.12.2019

Modernizacja linii Poznań - Piła – efekty

Modernizacja linii kolejowej nr 354 Poznań - Piła dobiega końca. Dzięki pracom podróże stały się wygodniejsze, podniósł się poziom bezpieczeństwa na trasie oraz skrócił czas przejazdu pociągów ze stolicy Wielkopolski na północ regionu. W materiale – relacji z konferencji prasowej – zobaczycie rezultaty inwestycji.

23.12.2019

Następna stacja: Bezpieczeństwo

Dodatkowe sygnalizatory, nowe rogatki i urządzenia, monitoring, wymiana jezdni i torów – dla bezpieczeństwa w całej Polsce modernizujemy przejazdy kolejowo-drogowe.

20.12.2019

Kraków po kolei - odcinek 50

W najnowszym odcinku naszej serii wizytujemy most kolejowy nad Wisłą w Krakowie w czasie testów obciążeniowych. Wytrzymałość mostu sprawdzały 3 lokomotywy o łącznej masie ponad 300 ton. Z materiału dowiecie się, jak przebiegały tzw. próby statyczne oraz dlaczego obok mostu kopiemy ogromną dziurę…

19.12.2019

Linia z Poznania do Piły nie do poznania – efekty modernizacji

Przedstawiamy efekty modernizacji linii kolejowej nr 354 Poznań-Chodzież-Piła. Linia z Poznania do Piły jest nie do poznania.

07.12.2019

Kraków: Pierwsze testy nowego mostu nad Wisłą

3 lokomotywy towarowe, ważące łącznie niemal 350 ton, sprawdziły wytrzymałość nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. To jeden z ostatnich etapów prac przy budowie przeprawy. Testy obciążeniowe miały za zadanie sprawdzić czy konstrukcja zachowuje się tak, jak przewidzieli to projektanci. Pierwsze pociągi przejadą nowym mostem w marcu przyszłego roku. Docelowo w Krakowie nad Wisłą będą 3...

05.12.2019

Efekty modernizacji odcinka Łódź Kaliska-Zduńska Wola – listopad 2019

Zachęcamy do obejrzenia materiału przedstawiającego dotychczasowe efekty modernizacji odcinka Łódź Kaliska-Zduńska Wola.

05.12.2019

Kraków: Powstają podpory nowej estakady

Postępuje modernizacja krakowskiej linii średnicowej. W centrum miasta powstają 4 tory kolejowe, które pozwolą na rozdzielenie ruchu pociągów dalekobieżnych od regionalnych. Usprawni to i przyspieszy przejazd przez Kraków. W materiale zobaczycie, jak idą prace.

03.12.2019

Prace na odcinku Warka-Radom – modernizacja linii nr 8

Przedstawiamy modernizację linii kolejowej nr 8 na odcinku od Warki do Radomia. Jeśli jesteście ciekawi, jak zmieni się trasa po modernizacji oraz co aktualnie dzieje się na placu budowy – zapraszamy do obejrzenia materiału!

03.12.2019

Najczęściej spotykane rodzaje mostów i wiaduktów kolejowych

Czy wiecie, jakie rodzaje mostów i wiaduktów kolejowych spotykamy w Polsce najczęściej? A czy potraficie rozpoznać, kiedy mamy do czynienia z mostem, a kiedy z wiaduktem oraz z jakich elementów składają się te obiekty? Dowiecie się tego wszystkiego z naszego materiału, stworzonego na przykładzie modernizowanej linii kolejowej Toszek Północ – Rudziniec Gliwicki – Stare Koźle. A czy udało się Wam...

29.11.2019

Kraków Główny – nowoczesny system sterowania usprawni przejazd pociągów

Na stacji Kraków Główny w nocy z 29 na 30 listopada rozpocznie się instalacja nowoczesnego komputerowego systemu sterowania ruchem pociągów. Na czas prac wspólnie z przewoźnikami zaplanowaliśmy zmiany w połączeniach kolejowych.

27.11.2019

Kraków po kolei - odcinek 49

Powoli kończy się przebudowa stacji Kraków Główny. Ale zanim to nastąpi, zostanie przeprowadzony najważniejszy etap – wprowadzenie nowoczesnego systemu sterowania ruchem pociągów. Operacja rozpocznie się w nocy z 29 na 30 listopada i potrwa 2 tygodnie. Do nowego systemu muszą być włączone 83 rozjazdy – ważne elementy linii kolejowej, na których przejeżdżający pociąg zmienia tor. W związku z...

26.11.2019

Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o.

Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. posiada 65-letnie doświadczenie w wykonywaniu usług związanych z budową i utrzymaniem nawierzchni kolejowej oraz w modernizacji obiektów inżynieryjnych.

26.11.2019

Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o

Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie budowy, napraw i modernizacji nawierzchni kolejowej oraz obiektów inżynieryjnych.

26.11.2019

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. w Gdańsku

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe świadczy szeroki zakres usług związanych z naprawą, modernizacją i budową nawierzchni kolejowych. Firma posiada centralę w Gdańsku oraz oddziały zamiejscowe w Gdyni, Malborku, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Maksymilianowie.