20.02.2019

Nocny montaż elementów mostu na Wiśle w Krakowie

Postępuje budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. W sobotę, w nocy wykonawca montował ciężkie elementy konstrukcji nad ul. Podgórską. Trudna operacja przebiegła sprawnie i z sukcesem. Ważące przeszło 16 ton elementy czekają teraz na zabetonowanie. Na nowym moście znajdzie się nowy tor, po którym poruszać się będą pociągi aglomeracyjne.

12.02.2019

Kraków po kolei - odcinek 31

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu Kraków po kolei. Tym razem podpatrzycie jak powstaje most kolejowy na Wiśle.

01.02.2019

Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rudzice

Projekt „Prace na linii kolejowej E 30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej” obejmuje prace modernizacyjne w samym centrum Krakowa o wielobranżowym zakresie i wysokim stopniu złożoności.

01.02.2019

Budowa nowego mostu kolejowego na Wiśle w Krakowie

Ruszył najważniejszy etap budowy nowego mostu kolejowego na Wiśle. Wykonawca rozpoczął montaż głównych elementów konstrukcji. Już w połowie roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują wykorzystać nową przeprawę. Do końca 2020 r., dzięki miliardowej inwestycji z wykorzystaniem środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”, w Krakowie powstaną m.in. trzy mosty i dodatkowe tory na estakadach.

30.01.2019

Kraków po kolei - odcinek 30

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka programu Kraków po kolei. W pierwszym w tym roku odcinku programu opowiadamy o modernizacji stacji w Płaszowie.

30.01.2019

Komunikacja zastępcza Racibórz-Rydułtowy

W związku z pracami prowadzonymi na odcinku Nędza- Sumina w województwie śląskim będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Zobaczcie jak zostanie zorganizowany transport pasażerski w dniach od 1 do 28 lutego br.

24.01.2019

Nowy przystanek Rzeszów Zachodni

Usprawnienie komunikacji aglomeracyjnej, bezpieczeństwo, nowoczesna infrastruktura oraz komfortowe przejazdy pociągami, to zalety prowadzonych inwestycji kolejowych na Podkarpaciu.

04.01.2019

Wymiana sieci trakcyjnej – zmiany w komunikacji na linii Żory - Rybnik

Inwestycja na trasie: Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze. Na odcinku Żory - Rybnik w dniach 7 i 8 stycznia oraz 16, 21 i 22 lutego będzie zastępcza komunikacja autobusowa. W tym czasie prace obejmą wymianę sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Więcej o inwestycji na towarynatory.pl

03.01.2019

Poznań-Piła szybciej do celu!

Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych, skrócenie czasu przejazdu z Poznania do Piły o ok 40 minut, wyremontowane perony, liczne udogodnienia dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się, to efekty prac inwestycyjnych prowadzonych na trasie z Poznania do Piły.

02.01.2019

Inwestycje kolejowe w Polsce Wschodniej

Magistrala Wschodnia, to szczególna koncepcja połączenia stolic i województw, które z powodów historycznych nie posiadały dotychczas bezpośrednich połączeń kolejowych. Przedsięwzięcie wpisuje się w realizację przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. znacznie większego programu - Krajowego Programu Kolejowego (KPK). Zobaczcie nasz film promocyjny dotyczący inwestycji kolejowych w tej części kraju.

18.12.2018

CEF "Łącząc Europę" - inwestycje kolejowe 2018

CEF - Connecting Europe Facility, instrument finansowy Unii Europejskiej "Łącząc Europę" z pomocą, którego PLK realizuje inwestycje w całym kraju. 21 nowych projektów, poprawa ruchu aglomeracyjnego, łączenie kolei z transportem miejskim, czy tworzenie nowych węzłów przesiadkowych, to najważniejsze efekty prac prowadzonych w ostatnim roku. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego filmu na temat...

17.12.2018

Dęblin, nowe inwestycje kolejowe

Będzie bliżej, będzie szybciej! Nowe perony, tory oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym umożliwią wygodniejszą podróż pociągiem z Dęblina. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym zarejestrowano postępy prac.

10.12.2018

Kraków po kolei - odcinek 29 - modernizacja estakady kolejowej

Zachęcamy do obejrzenia 29, ostatniego już w tym roku, odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Mówimy w nim o pracach na estakadzie kolejowej między ul. Kopernika a ul. Grzegórzecką.

06.12.2018

Kraków po kolei - odcinek 28 - bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Zachęcamy do obejrzenia 28 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Tym razem jesteśmy koło przejazdu kolejowo - drogowego przy ul. Kąpielowej, gdzie tłumaczymy, jakie są zasady bezpiecznego przekraczania przejazdów, o budowie bezkolizyjnych obiektów inżynieryjnych oraz o tzw. Żółtej Naklejce.

29.11.2018

Bezpieczniej koleją z Kielc do Częstochowy - realizacja programu rozjazdowego

24 nowe rozjazdy zapewnią bezpieczniejsze i sprawniejsze podróże na trasie Kielce – Częstochowa. Jeden z nich jest zamontowany w Szczukowicach, pod Kielcami. Przez woj. świętokrzyskie pociągi pojadą płynniej. Inwestycja współfinansowana ze środków UE to ogólnopolski program rozjazdowy za 214 mln zł.