13.06.2019

Estakady w Krakowie przeszły próby obciążeniowe

Estakady w Krakowie przeszły próby obciążeniowe. Po wiaduktach nad ul. Kopernika, Grzegórzecką i Miodową przejechała ważąca 116 ton lokomotywa. To jeden z ostatnich etapów prac przed uruchomieniem nowego toru w centrum Krakowa. Pierwsze pociągi pojadą po nim w lipcu. Więcej informacji na temat tej inwestycji można znaleźć na stronie projektu: www.krakow-rudzice.pl

11.06.2019

Warszawa: Kolej na kolej

W programie odwiedzamy linię obwodową w Warszawie. Jak zmienia się kolej w stolicy Polski? Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu Kolej na kolej.

30.05.2019

Przęsło wiaduktu zamontowane na skrzyżowaniu dwóch ważnych linii kolejowych

Na linii kolejowej 118 (nad linią kolejową 133, w rejonie przystanku Kraków Bronowice) zostało zamontowane przęsło wiaduktu. Konstrukcja ważyła 90 ton. Ta trudna operacja była prowadzona w nocy.

27.05.2019

Kraków po kolei - odcinek 38

W najnowszym odcinku serii "Kraków po kolei" odwiedzamy modernizowaną stację Kraków Mydlniki i przystanek Kraków Łobzów.

17.05.2019

PUN pracuje na trasie Toszek – Stare Koźle

To jedna z najbardziej skomplikowanych i okazałych maszyn kolejowych. Jej prawidłowa nazwa to: „pociąg do potokowej wymiany nawierzchni kolejowej”, ale kolejarze nazywają ją krótko: maszyna PUN. Właśnie dzięki jej wykorzystaniu na kilkukilometrowym odcinku rewitalizowanej obecnie linii kolejowej Toszek – Stare Koźle udało się przyspieszyć prace nawet o kilka tygodni. Jak to wyglądało? Zobaczcie!

17.05.2019

Rail Baltica - film

Zaczęło się nieco ponad sześć lat temu. To wtedy, w 2013 roku, rozpoczęliśmy modernizację linii Rail Baltica. Jednym z pierwszych zadań była przebudowa odcinka z Warszawy do Sadownego. W następnej kolejności zaplanowaliśmy remont odcinka Sadowne – Czyżew wraz z najdłuższym w tym rejonie mostem kolejowym na Bugu. Właśnie ten jednotorowy obiekt stanowił tzw. „wąskie gardło” na całej linii. Dziś, to...

17.05.2019

Modernizacja linii Rail Baltica - opinie podróżnych

W marcu 2019 roku oddaliśmy do użytku pierwszy tor na modernizowanym obecnie odcinku linii Rail Baltica pomiędzy Sadownem a Czyżewem. Pasażerowie korzystają z wygodnych peronów. Postanowiliśmy zapytać podróżnych o ich wrażenia z podróży zmodernizowanym fragmentem trasy. Zobaczcie nasz reportaż.

14.05.2019

Kraków po kolei - odcinek 37

Zapraszamy do obejrzenia 37 odcinka cyklu "Kraków po kolei".

07.05.2019

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują trzy nowe mosty w Krakowie

Codziennie widać postępy prac przy budowie nowej przeprawy w Krakowie. Obecnie ogromny dźwig montuje łuk największego przęsła mostu kolejowego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują trzy nowe mosty w Krakowie, które przyczynią się do rozwoju kolei aglomeracyjnej.

06.05.2019

Kraków po kolei - odcinek 36

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu Kraków po kolei.

26.04.2019

Inwestycje prowadzone na CMK

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego inwestycje prowadzone na Centralnej Magistrali Kolejowej. Zobaczcie jak zmieni się kolej!

26.04.2019

Kraków po kolei - odcinek 35

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu Kraków po kolei.

17.04.2019

Kraków po kolei - odcinek 34

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji w Krakowie. W materiale o postępie prac na estakadzie kolejowej.