Filtrowanie
30.11.2020

Łódź: Tunel pełen innowacji. Postępy prac przy budowie podziemnej kolei

Budowa kolejowego połączenia Łódź Fabryczna - Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec wymaga nowoczesnych maszyn i technologii. Zanim maszyna do drążenia tunelu rozpocznie prace, szykowane jest miejsce startu, tzw. komora startowa. O innowacyjnej technologii budowy komory startowej na placu między ulicami Odolanowską, Stolarską i Kasprzaka opowiada przedstawiciel wykonawcy, firmy Soletanche Polska.

20.11.2020

#DostępnośćPlus – Kolej dostępniejsza dla wszystkich podróżnych

Coraz więcej stacji i przystanków zapewnia lepszy dostęp do kolei. Windy, pochylnie, schody ruchome, ścieżki naprowadzające i informacje w alfabecie Braille’a umożliwiają wygodne i bezpieczne dostanie się na perony wszystkim podróżnym. Podnoszenie poziomu dostępności kolei do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej możliwości poruszania się jest jednym z naszych priorytetów, które...

20.11.2020

Wygodnie i bezpiecznie ze Słonic do Szczecina – postępy w modernizacji linii Poznań - Szczecin

Wygodne, wyższe perony ułatwiające wsiadanie i wysiadanie z pociągów oraz wiaty, ławki i oświetlenie na peronach poprawiły komfort podróży między Słonicami a Szczecinem. Z nowych peronów korzystają już mieszkańcy Kolina, Choszczna, Morzycy, Starego Klukomia, Szczecina Zdunowo i Reptowa.

16.11.2020

Kraków po kolei - odcinek 67

W najnowszym odcinku naszej serii odwiedzamy plac budowy drugiego nowego mostu kolejowego nad Wisłą. Opowiadamy, jak przebiegają prace oraz jakie będą kolejne etapy inwestycji.

12.11.2020

Łódź: Budowa komór startowych dla TBM – prace na ul. Długosza

Przedstawiamy postępy prac przy budowie tunelu kolejowego w Łodzi w rejonie ul. Długosza. W budowie komora startowa o głębokości 22 m dla mniejszej maszyny TBM. Dzięki inwestycji zwiększą się możliwości kolei w relacjach dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych.

12.11.2020

Łódź: Budowa komór startowych dla TBM – prace na ul. Stolarskiej

Zaglądamy na plac budowy tunelu kolejowego w Łodzi w rejonie ul. Stolarskiej / Odolanowskiej. W budowie komora startowa o głębokości 30 m dla dużej maszyny TBM. Dzięki inwestycji zwiększą się możliwości kolei w relacjach dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych.

04.11.2020

Zgierz - Ozorków: Do Łodzi bez korków!

Rozpoczęliśmy modernizację odcinka łączącego Zgierz i Ozorków na trasie z Łodzi do Kutna. Efektem będą lepsze, wygodniejsze podróże oraz dogodne połączenie aglomeracji łódzkiej z magistralą Warszawa - Poznań. Mieszkańcy Zgierza i Ozorkowa, a także Łodzi będą mogli szybciej i sprawniej dotrzeć do celu. Pociągi pasażerskie przyspieszą z 90 km/h do 120 km/h. Będzie sprawniejszy przewóz towarów.

04.11.2020

Kraków po kolei - odcinek 66

W najnowszym odcinku naszej serii opowiadamy o nowym przystanku w Opatkowicach oraz modernizowanym przystanku w Sidzinie na linii kolejowej z Krakowa do Skawiny.

30.10.2020

Kraków Złocień: postępy w budowie nowego przystanku

Obok osiedla Złocień w Krakowie budujemy nowy przystanek kolejowy. Obiekt zwiększy dostępność kolei w mieście. Mieszkańcy do centrum dojadą pociągiem w kilkanaście minut. Powstają 2 perony oraz ciągi komunikacyjne.

20.10.2020

Rozpoczęła się produkcja tubingów – elementów obudowy tunelu w Łodzi

Pod Łodzią, koło Mszczonowa, ruszyła produkcja 30 tys. tubingów – żelbetowych elementów, które służą do budowania tunelu kolejowego w Łodzi na trasie Łódź Fabryczna - Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec. Na specjalnej taśmie codziennie może powstać ponad 100 elementów. Sukcesywnie będą transportowane na plac budowy. W materiale zobaczycie, jak są produkowane.

19.10.2020

Kraków po kolei - odcinek 65

W najnowszym odcinku naszej serii opowiadamy o postępach w modernizacji linii kolejowej z Krakowa do Skawiny. W materiale zobaczycie, jaką metamorfozę przechodzi stacja Kraków Bonarka oraz co zmieni się na przystanku Kraków Swoszowice.

12.10.2020

Rail Baltica: Rozpoczęliśmy modernizację odcinka Czyżew - Białystok

Szykujemy szybsze i wygodniejsze podróże między Warszawą a Białymstokiem. Efektem rozpoczętej modernizacji kolejnego odcinka linii Rail Baltica, 70-kilometrowej trasy Czyżew - Białystok, będzie skrócenie czasu przejazdu pociągów, powstaną też nowoczesne stacje i przystanki. Większe bezpieczeństwo w ruchu kolejowym oraz samochodowym zapewnią nowe wiadukty i mosty. Sprawniej odbywać się będą...

07.10.2020

Ze starego mostu zostało już niewiele – demontaż mostu nad Wisłą w Krakowie

Kończy się rozbiórka starego mostu kolejowego nad Wisłą na krakowskiej linii średnicowej. Zdemontowaliśmy już 11 z 12 przęseł. Wszystkie ważą w sumie 1440 ton. Prace toczyły się w nocy, a za dnia zdejmowane przęsła są cięte i przygotowywane do rozbiórki. Ostatnie przęsło będzie zdejmowane z mostu w tym tygodniu. W miejscu starego mostu powstanie nowa, dwutorowa przeprawa. W sumie przez Wisłę...

01.10.2020

Kraków po kolei - odcinek 64

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka naszej serii „Kraków po kolei”. W materiale przedstawiamy, jak postępuje budowa estakad kolejowych w centrum miasta.

28.09.2020

Krajowy Program Kolejowy – największy program inwestycyjny w historii polskiej kolei

Realizujemy największy program inwestycyjny w historii polskiej kolei.