29.11.2019

Kraków Główny – nowoczesny system sterowania usprawni przejazd pociągów

Na stacji Kraków Główny w nocy z 29 na 30 listopada rozpocznie się instalacja nowoczesnego komputerowego systemu sterowania ruchem pociągów. Na czas prac wspólnie z przewoźnikami zaplanowaliśmy zmiany w połączeniach kolejowych.

27.11.2019

Kraków po kolei - odcinek 49

Powoli kończy się przebudowa stacji Kraków Główny. Ale zanim to nastąpi, zostanie przeprowadzony najważniejszy etap – wprowadzenie nowoczesnego systemu sterowania ruchem pociągów. Operacja rozpocznie się w nocy z 29 na 30 listopada i potrwa 2 tygodnie. Do nowego systemu muszą być włączone 83 rozjazdy – ważne elementy linii kolejowej, na których przejeżdżający pociąg zmienia tor. W związku z...

26.11.2019

Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o.

Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. posiada 65-letnie doświadczenie w wykonywaniu usług związanych z budową i utrzymaniem nawierzchni kolejowej oraz w modernizacji obiektów inżynieryjnych.

26.11.2019

Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o

Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie budowy, napraw i modernizacji nawierzchni kolejowej oraz obiektów inżynieryjnych.

26.11.2019

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. w Gdańsku

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe świadczy szeroki zakres usług związanych z naprawą, modernizacją i budową nawierzchni kolejowych. Firma posiada centralę w Gdańsku oraz oddziały zamiejscowe w Gdyni, Malborku, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Maksymilianowie.

26.11.2019

Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM” we Wrocławiu

Dolnośląskie Przedsiębiorstwo napraw Infrastruktury Komunikacyjnej Dolkom z siedzibą we Wrocławiu jest spółką zależną Polskich Linii Kolejowych S.A. Specjalizuje się w pracach naprawczo-modernizacyjnych linii kolejowych. Swoją działalność prowadzi na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

26.11.2019

Grupa Kapitałowa Polskie Linie Kolejowe S. A.

Pewność oraz bezpieczeństwo. Rzetelność i szybki dostęp do sprawdzonej informacji. Nowoczesność i technologie przyszłości ale też poszanowanie tradycji. Kierując się tym wartościami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zarządzają narodową siecią linii kolejowych i dbają o bezpieczny ruch kolejowy na terenie całego kraju.

21.11.2019

Podróż z Czachówka Południowego do Warki – modernizacja linii nr 8

Przedstawiamy efekty modernizacji linii kolejowej nr 8 Warszawa-Radom na odcinku Czachówek Południowy-Warka. W materiale zobaczycie, jak zmieniły się m. in. stacje i przystanki na przebudowywanej trasie. Ich modernizacja zwiększy komfort i bezpieczeństwo oczekiwania na pociąg. Inwestycja realizowana w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 8, odcinek Warszawa Okęcie-Radom (LOT A, B, F)...

08.11.2019

Rewitalizacja linii kolejowych na odcinku Chybie - Żory - Rybnik - Nędza/Turze

Zakończyliśmy rewitalizację linii kolejowych na odcinku Chybie - Żory - Rybnik - Nędza/Turze. W filmie przedstawiamy efekty przeprowadzonych prac. Szczegóły na temat inwestycji www.towarynatory.pl

08.11.2019

Kraków po kolei - odcinek 48

W najnowszym odcinku naszej serii zabierzemy Was na stację Kraków Bonarka, pokażemy postęp prowadzonych prac. W filmie także wizyta na ulicy Powstańców Wielkopolskich gdzie kończy się budowa wiaduktów.

04.11.2019

Modernizacja linii obwodowej w Warszawie

Zachęcamy do obejrzenia spotu, dotyczącego modernizacji kolejowej linii obwodowej w Warszawie. W materiale filmowym zobaczycie efekty naszej inwestycji kolejowej w stolicy Polski. Projekt „Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska) jest współfinansowany przez Unię Europejską z instrumentu „Łącząc Europę”.

04.11.2019

Kraków po kolei - odcinek 47

W najnowszym odcinku naszej serii przedstawiamy przebudowę przystanku Kraków Prokocim. Zobaczycie, jak dzięki gruntownym pracom na przestrzeni ostatnich miesięcy zmieniał się przystanek, co zostało wykonane do tej pory oraz co jeszcze zrobimy. Z filmu dowiecie się też, kiedy po nowym torze przy peronie nr 2 pojadą już pociągi.

25.10.2019

Czym jest rozjazd kolejowy? – budowa i rodzaje

Zakończyliśmy realizację tzw. programu rozjazdowego. Zamontowaliśmy 244 nowe rozjazdy na sieci kolejowej w 12 województwach.

25.10.2019

Montaż rozjazdu krok po kroku

Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiega montaż rozjazdu na torach – zapraszamy do obejrzenia materiału. Pokazujemy jak to wygląda na przykładzie rozjazdu w Antoninie w woj. wielkopolskim.

25.10.2019

Nowe rozjazdy na torach – to bezpieczniejsze i sprawniejsze podróże

Zakończyliśmy realizację tzw. programu rozjazdowego. Zamontowaliśmy 244 nowe rozjazdy na sieci kolejowej w 12 województwach.