Filtrowanie
22.09.2021

#RailBaltica - wschód możliwości!

Na Mazowszu i Podlasiu budowany jest polski odcinek międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły już prace na dwóch odcinkach: Warszawa - Sadowne oraz Sadowne - Czyżew.

17.09.2021

Dostępniejsze podróże z nowych peronów w województwie kujawsko-pomorskim

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję, której celem jest dostosowanie kolei do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

09.09.2021

Kraków: Kolej na kolej, odc. 4/2021

W najnowszym odcinku naszej serii "Kolej na kolej" opowiadamy o:

 

02.09.2021

Warszawa po kolei, odc. 7/2021

W najnowszym odcinku programu "Warszawa po kolei” przedstawiamy postępy w modernizacji stacji Warszawa Zachodnia. To jedna z największych kolejowych inwestycji ostatnich lat. Z materiału dowiecie się, na jakim etapie są prace.

02.09.2021

Kraków po kolei - odcinek 81

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu „Kraków po kolei”. Opowiadamy o szczegółach prac, które wykonamy na wiadukcie kolejowym nad ul. Powstańców Wielkopolskich. To ostatni obiekt, który powiększamy w ramach dobudowy nowych torów na odcinku Kraków Główny - Kraków Płaszów. 

19.08.2021

Tysiące kilometrów bezpiecznych podróży pociągiem. Kolej z łącznością GSM-R

Niezawodna, precyzyjna, aktualna informacja dostępna dla personelu prowadzącego ruch kolejowy – to zalety wdrażanego przez nas systemu komunikacji cyfrowej – GSM-R. Po zakończeniu inwestycji współfinansowanej ze wsparciem #FunduszeUE, dzięki nowoczesnej łączności, podróże będą bezpieczniejsze, a kierowanie ruchem sprawniejsze.

16.08.2021

Kraków po kolei - odcinek 80

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu „Kraków po kolei”. Odwiedzamy przystanek Kraków Zabłocie. Gdy zakończą się wielkie inwestycje kolejowe w mieście, obiekt będzie spełniać bardzo ważną funkcję dla szybkiej kolei aglomeracyjnej. Przedstawiamy, jak postępują prace przy jego rozbudowie.

10.08.2021

Warszawa - Lublin: wiele do zwiedzenia!

Mazowsze i Lubelszczyzna to tereny, które przyciągają turystów. Z jednej strony duże miasta, Warszawa i Lublin, z drugiej – sielskie krajobrazy i niewielkie, klimatyczne miejscowości. Połączyć te elementy można w bardzo prosty sposób – wystarczy szybki i wygodny środek transportu, najlepiej przyjazny środowisku. Pociągi kursujące na zmodernizowanej linii kolejowej nr 7 pomogą osiągnąć ten cel.

04.08.2021

Goczałkowice-Zdrój - Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg – postępy w modernizacji trasy

Postępuje modernizacja węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice. Przebudowa osiągnęła już półmetek. Podróżni zyskują lepsze warunki dostępu do pociągów w Czechowicach-Dziedzicach, Zabrzegu i Goczałkowicach-Zdroju. Już wygodniej wsiadamy do pociągów z nowego peronu w Zabrzegu, który jest wyposażony m. in. w wiatę, ławki i zadaszoną pochylnię. Nowe mosty, wiadukty, tory, urządzenia sterowania ruchem...

30.07.2021

Kolej łączy... ekologicznie. Modernizacja linii kolejowej Katowice - Kraków

Linia kolejowa E30 między Katowicami a Krakowem biegnie w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru Natura 2000, a także cennych przyrodniczo miejsc, w tym parków krajobrazowych. W trosce o środowisko naturalne, podczas modernizacji, wybraliśmy ekologiczne rozwiązania. 

27.07.2021

Łódź po kolei, odc. 4

W najnowszym odcinku naszej serii "Łódź po kolei" znowu schodzimy pod ziemię. Przedstawiamy działanie systemów, które napędzają maszynę TBM, drążącą tunel. Zapraszamy do oglądania! 

23.07.2021

Efekty remontu linii kolejowych Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki - Stare Koźle

Kolejna inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończona sukcesem! Rewitalizacja towarowych linii kolejowych Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki - Stare Koźle pozwala na szybki, sprawny i bezpieczny transport towarów koleją z województw śląskiego i opolskiego w kierunku portów w Trójmieście, Szczecinie i Świnoujściu.  Jakie prace zostały wykonane w ramach projektu? Jakie...

21.07.2021

Warszawa po kolei, odc. 6/2021

W najnowszym odcinku programu "Warszawa po kolei” opowiadamy o modernizacji stacji Warszawa Zachodnia. Z materiału dowiecie się, jak postępuje jedna z największych kolejowych inwestycji ostatnich lat. Co już zostało zrobione? Jakie prace jeszcze przed nami? Zapraszamy do obejrzenia materiału.

15.07.2021

Kraków po kolei - odcinek 79

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu „Kraków po kolei”. Odwiedzamy modernizowaną stację Kraków Bonarka. Perony i kładka są już niemal gotowe. Już w piątek pociągi ponownie zatrzymają się w tym miejscu. Stylistyka stacji, w postaci latarni, wiat, ławek i tablic informacyjnych, będzie nawiązywać do Galicyjskiej Kolei Transwersalnej.

13.07.2021

Warszawa po kolei, odc. 5/2021

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu "Warszawa po kolei", w którym opowiadamy o modernizacji stacji Warszawa Gdańska. Z materiału dowiecie się, jak postępują prace przy budowie dwóch kładek. Nowe obiekty pozwolą wygodnie przemieszczać się między peronami, stanowiąc alternatywę dla przejść podziemnych, ale także połączą obie dzielnice miasta.