14.03.2019

Na czym polega praca dyżurnego ruchu?

Czy wiecie, że zawód dyżurnego ruchu jest dość popularnym zawodem wśród kobiet? Jesteście ciekawi na czym polega praca i jakie wymagania należy spełnić, by ją wykonywać? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedź brzmi tak, to zapraszamy Was do obejrzenia filmu o pracy dyżurnych ruchu w PLK.

13.03.2019

Rail Baltica - nowe tory, nowy most na Bugu, nowe przystanki

Od 10 marca podróżni korzystają z nowych peronów, a pociągi jeżdżą nowym torem i po 300-metrowym moście na Bugu między Sadownem a Czyżewem (linia Warszawa – Białystok). Bezpieczeństwo zwiększają nowe urządzenia sterowania. To pierwsze efekty modernizacji na 35 km Rail Baltica.

12.03.2019

Kraków po Kolei - odcinek 32 - Modernizacja stacji Kraków Bonarka

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu Kraków po Kolei. Prowadząca wraz z Piotrem Hamarnikiem zaprezentuje prace prowadzone na linii kolejowej 94 pomiędzy Krakowem a Skawiną, budowę nowego toru pomiędzy przystankiem Kraków podgórze a stacją Kraków Bonarka i wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

11.03.2019

Zmiana organizacji ruchu na trasie Warszawa - Radom

W ramach modernizacji linii kolejowej na trasie Warszawa - Radom wprowadzamy zastępczą komunikację autobusową. Zmiana organizacji ruchu związana jest z pracami na odcinku od Radomia do Strzyżyny, które rozpoczęliśmy w marcu 2019 r. Informację o organizacji ruchu znajdziecie na stronie www.portal-pasazera.pl

11.03.2019

Modernizacja linii kolejowej Warszawa Okęcie - Radom

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem o zastępczej komunikacji autobusowej na trasie modernizowanej linii kolejowej Warszawa - Radom.

04.03.2019

Prace na odcinku Żory – Rybnik – Sumina

Zobaczcie naszą infografikę o inwestycji prowadzoną w ramach zadania przebudowa odcinka Żory – Rybnik - Sumina to część większego projektu pn. „Prace na liniach kolejowych nr 140, 148, 157, 159, 173, 689, 691 na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza / Turze”.

04.03.2019

Łódź: tunel, który łączy Polskę

Budowa podziemnej linii kolejowej Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wkracza w kolejny etap. Wykonawca zamówił specjalistyczne maszyny do drążenia tuneli pod miastem. Inwestycja za ponad 1,7 mld zł, współfinansowana z POIiŚ otworzy nowe możliwości dla przewozów kolejowych w Polsce. Dwa nowe przystanki ułatwią komunikacje w mieście i...

20.02.2019

Budowa nowego mostu na Wiśle w Krakowie

Zapraszamy do obejrzenia materiału z konferencji prasowej dotyczącej budowy nowego mostu kolejowego na Wiśle.

20.02.2019

Nocny montaż elementów mostu na Wiśle w Krakowie

Postępuje budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. W sobotę, w nocy wykonawca montował ciężkie elementy konstrukcji nad ul. Podgórską. Trudna operacja przebiegła sprawnie i z sukcesem. Ważące przeszło 16 ton elementy czekają teraz na zabetonowanie. Na nowym moście znajdzie się nowy tor, po którym poruszać się będą pociągi aglomeracyjne.

12.02.2019

Kraków po kolei - odcinek 31

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu Kraków po kolei. Tym razem podpatrzycie jak powstaje most kolejowy na Wiśle.

01.02.2019

Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rudzice

Projekt „Prace na linii kolejowej E 30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej” obejmuje prace modernizacyjne w samym centrum Krakowa o wielobranżowym zakresie i wysokim stopniu złożoności.

01.02.2019

Budowa nowego mostu kolejowego na Wiśle w Krakowie

Ruszył najważniejszy etap budowy nowego mostu kolejowego na Wiśle. Wykonawca rozpoczął montaż głównych elementów konstrukcji. Już w połowie roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują wykorzystać nową przeprawę. Do końca 2020 r., dzięki miliardowej inwestycji z wykorzystaniem środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”, w Krakowie powstaną m.in. trzy mosty i dodatkowe tory na estakadach.

30.01.2019

Kraków po kolei - odcinek 30

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka programu Kraków po kolei. W pierwszym w tym roku odcinku programu opowiadamy o modernizacji stacji w Płaszowie.

30.01.2019

Komunikacja zastępcza Racibórz-Rydułtowy

W związku z pracami prowadzonymi na odcinku Nędza- Sumina w województwie śląskim będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Zobaczcie jak zostanie zorganizowany transport pasażerski w dniach od 1 do 28 lutego br.

24.01.2019

Nowy przystanek Rzeszów Zachodni

Usprawnienie komunikacji aglomeracyjnej, bezpieczeństwo, nowoczesna infrastruktura oraz komfortowe przejazdy pociągami, to zalety prowadzonych inwestycji kolejowych na Podkarpaciu.