04.01.2019

Wymiana sieci trakcyjnej – zmiany w komunikacji na linii Żory - Rybnik

Inwestycja na trasie: Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze. Na odcinku Żory - Rybnik w dniach 7 i 8 stycznia oraz 16, 21 i 22 lutego będzie zastępcza komunikacja autobusowa. W tym czasie prace obejmą wymianę sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Więcej o inwestycji na towarynatory.pl

03.01.2019

Poznań-Piła szybciej do celu!

Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych, skrócenie czasu przejazdu z Poznania do Piły o ok 40 minut, wyremontowane perony, liczne udogodnienia dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się, to efekty prac inwestycyjnych prowadzonych na trasie z Poznania do Piły.

02.01.2019

Inwestycje kolejowe w Polsce Wschodniej

Magistrala Wschodnia, to szczególna koncepcja połączenia stolic i województw, które z powodów historycznych nie posiadały dotychczas bezpośrednich połączeń kolejowych. Przedsięwzięcie wpisuje się w realizację przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. znacznie większego programu - Krajowego Programu Kolejowego (KPK). Zobaczcie nasz film promocyjny dotyczący inwestycji kolejowych w tej części kraju.

18.12.2018

CEF "Łącząc Europę" - inwestycje kolejowe 2018

CEF - Connecting Europe Facility, instrument finansowy Unii Europejskiej "Łącząc Europę" z pomocą, którego PLK realizuje inwestycje w całym kraju. 21 nowych projektów, poprawa ruchu aglomeracyjnego, łączenie kolei z transportem miejskim, czy tworzenie nowych węzłów przesiadkowych, to najważniejsze efekty prac prowadzonych w ostatnim roku. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego filmu na temat...

17.12.2018

Dęblin, nowe inwestycje kolejowe

Będzie bliżej, będzie szybciej! Nowe perony, tory oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym umożliwią wygodniejszą podróż pociągiem z Dęblina. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym zarejestrowano postępy prac.

10.12.2018

Kraków po kolei - odcinek 29 - modernizacja estakady kolejowej

Zachęcamy do obejrzenia 29, ostatniego już w tym roku, odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Mówimy w nim o pracach na estakadzie kolejowej między ul. Kopernika a ul. Grzegórzecką.

06.12.2018

Kraków po kolei - odcinek 28 - bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Zachęcamy do obejrzenia 28 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Tym razem jesteśmy koło przejazdu kolejowo - drogowego przy ul. Kąpielowej, gdzie tłumaczymy, jakie są zasady bezpiecznego przekraczania przejazdów, o budowie bezkolizyjnych obiektów inżynieryjnych oraz o tzw. Żółtej Naklejce.

29.11.2018

Bezpieczniej koleją z Kielc do Częstochowy - realizacja programu rozjazdowego

24 nowe rozjazdy zapewnią bezpieczniejsze i sprawniejsze podróże na trasie Kielce – Częstochowa. Jeden z nich jest zamontowany w Szczukowicach, pod Kielcami. Przez woj. świętokrzyskie pociągi pojadą płynniej. Inwestycja współfinansowana ze środków UE to ogólnopolski program rozjazdowy za 214 mln zł.

07.11.2018

Prace na warszawskiej linii obwodowej - spot

Zachęcamy do oglądania spotu dotyczącego modernizacji kolejowej linii obwodowej w Warszawie. Nasz krótki materiał filmowy jest już emitowany w 50 autobusach komunikacji miejskiej w stolicy. Spot będzie wyświetlany do 5 grudnia br.

05.11.2018

Stolica dobrych relacji - kolejny etap modernizacji linii obwodowej w Warszawie

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału filmowego dotyczącego prac w ramach modernizacji stołecznej linii obwodowej. Dzięki inwestycji mieszkańcy Warszawy zyskają m.in. nowe przystanki i stacje, szybsze dojazdy do pracy i szkoły i wygodniejszą przesiadkę do metra.

05.11.2018

Kraków po kolei - odcinek 27 - wiadukty przy ul. Łokietka i ul. Zielony Most

Zachęcamy do obejrzenia 27 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Tym razem opowiadamy o pracach przy budowie wiaduktów przy ul. Łokietka i ul. Zielony Most oraz korzyściach z modernizacji linii Kraków - Katowice.

25.10.2018

Kraków po kolei - odcinek 26 - prace na stacji Kraków Bieżanów

Zachęcamy do obejrzenia 26 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Tym razem mowa o pracach przy budowie nowego peronu na stacji Kraków Bieżanów.

24.10.2018

Modernizacja stacji kolejowej Rzeszów Główny

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału filmowego nt. prac realizowanych w ramach modernizacji stacji Rzeszów Główny.

19.10.2018

Dbamy o ekologię na linii nr 146

Bezstykowe nawierzchnie szynowe, redukujące hałas i drgania, przepusty dla zwierząt, pasy przeciwpożarowe - dbamy o środowisko naturalne podczas realizacji prac na linii nr 146 na odcinku Wyczerpy - Chorzew Siemkowice. Zachęcamy do obejrzenia naszej videoinfografiki, w której mówimy również o efektach inwestycji.

19.10.2018

Kraków po kolei - odcinek 25 - budowa wiaduktu i mostu

Zachęcamy do obejrzenia 25 odcinka cyklu "Kraków po Kolei" nt. kolejowych inwestycji infrastrukturalnych w Krakowie. Tym razem mowa o pracach przy budowie wiaduktu nad ul. Grzegórzecką i mostu przy ul. Podgórskiej.