Filtrowanie
20.10.2020

Rozpoczęła się produkcja tubingów – elementów obudowy tunelu w Łodzi

Pod Łodzią, koło Mszczonowa, ruszyła produkcja 30 tys. tubingów – żelbetowych elementów, które służą do budowania tunelu kolejowego w Łodzi na trasie Łódź Fabryczna - Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec. Na specjalnej taśmie codziennie może powstać ponad 100 elementów. Sukcesywnie będą transportowane na plac budowy. W materiale zobaczycie, jak są produkowane.

19.10.2020

Kraków po kolei - odcinek 65

W najnowszym odcinku naszej serii opowiadamy o postępach w modernizacji linii kolejowej z Krakowa do Skawiny. W materiale zobaczycie, jaką metamorfozę przechodzi stacja Kraków Bonarka oraz co zmieni się na przystanku Kraków Swoszowice.

12.10.2020

Rail Baltica: Rozpoczęliśmy modernizację odcinka Czyżew - Białystok

Szykujemy szybsze i wygodniejsze podróże między Warszawą a Białymstokiem. Efektem rozpoczętej modernizacji kolejnego odcinka linii Rail Baltica, 70-kilometrowej trasy Czyżew - Białystok, będzie skrócenie czasu przejazdu pociągów, powstaną też nowoczesne stacje i przystanki. Większe bezpieczeństwo w ruchu kolejowym oraz samochodowym zapewnią nowe wiadukty i mosty. Sprawniej odbywać się będą...

07.10.2020

Ze starego mostu zostało już niewiele – demontaż mostu nad Wisłą w Krakowie

Kończy się rozbiórka starego mostu kolejowego nad Wisłą na krakowskiej linii średnicowej. Zdemontowaliśmy już 11 z 12 przęseł. Wszystkie ważą w sumie 1440 ton. Prace toczyły się w nocy, a za dnia zdejmowane przęsła są cięte i przygotowywane do rozbiórki. Ostatnie przęsło będzie zdejmowane z mostu w tym tygodniu. W miejscu starego mostu powstanie nowa, dwutorowa przeprawa. W sumie przez Wisłę...

01.10.2020

Kraków po kolei - odcinek 64

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka naszej serii „Kraków po kolei”. W materiale przedstawiamy, jak postępuje budowa estakad kolejowych w centrum miasta.

28.09.2020

Krajowy Program Kolejowy – największy program inwestycyjny w historii polskiej kolei

Realizujemy największy program inwestycyjny w historii polskiej kolei.

25.09.2020

Na czym polega profilowanie toru?

Profilowanie toru to bardzo ważny proces, przeprowadzany jako jeden z ostatnich etapów prac na modernizowanych liniach kolejowych. Jego prawidłowe wykonanie zapewnia wieloletnią i bezawaryjną eksploatację linii kolejowej. W materiale zobaczycie, jak wygląda praca profilarki – maszyny, dzięki której podkłady i szyny zyskują stabilność pozwalającą na wytrzymanie wielotonowych nacisków...

14.09.2020

Kraków po kolei - odcinek 63

W najnowszym odcinku naszej serii opowiadamy o budowie nowego wiaduktu kolejowego na ul. Łokietka. Trwa ostatni etap jego modernizacji. Z materiału dowiecie się m. in. kiedy zakończą się prace oraz jakie korzyści przyniesie kierowcom i pieszym odnowienie przeprawy. W filmie mówimy też o remontach pozostałych obiektów inżynieryjnych, m. in. wiaduktów i mostów, na krakowskiej linii średnicowej.

11.09.2020

Stacja Kraków Główny po modernizacji

Nowe tory, rozjazdy, tarcze manewrowe, sygnalizatory i system sterowania ruchem, który nad tym wszystkim czuwa. Zakończyła się modernizacja stacji Kraków Główny. W materiale zobaczycie efekty naszych prac.

10.09.2020

Jak wzmacniamy podtorze?

Jak to się dzieje, że pociągi jeżdżą szybko i bezpiecznie? Niezwykle istotne w tym kontekście jest podtorze, czyli „fundament” toru kolejowego. To część gruntowa szlaku kolejowego, na której buduje się nawierzchnię toru. Podtorze może występować jako nasyp lub przekop. W skład podtorza wchodzą urządzenia zabezpieczające i ochraniające jego elementy oraz urządzenia odwadniające. Dzięki podtorzu...

04.09.2020

Zwiększamy możliwości dostępu do portów w Szczecinie i Świnoujściu

Poprawiamy kolejowy dostęp do portów w Szczecinie i Świnoujściu. Inwestycja zapewni skrócenie czasu przewozu ładunków oraz umożliwi przejazd większej liczby pociągów towarowych. Dzięki pracom do portów będą mogły dojechać cięższe składy, a to oznacza jednorazowy przewóz większej ilości towarów, czyli większą efektywność transportu kolejowego. Na inwestycji zyska gospodarka regionu i całego kraju.

03.09.2020

Pomorskie: poprawiamy kolejowy dostęp do portów Gdańsk i Gdynia

Poprawiamy kolejowy dostęp do portów Gdańsk i Gdynia. Starą infrastrukturę zastąpi nowa, która zapewni sprawną i bezpieczną obsługę większej liczby pociągów towarowych. Inwestycja ze środków CEF Transport to szybszy przewóz większej ilości ładunków.

28.08.2020

Lokomotywy sprawdziły kolejowy most i wiadukty we Wronkach

Pierwsze jazdy po kolejowym moście i nowych konstrukcjach wiaduktów we Wronkach na trasie z Poznania do Szczecina. Wytrzymałość obiektów sprawdziły m.in. 120 tonowe lokomotywy. Inwestycja dla sprawnych i bezpiecznych podróży z #CEFTransport. Więcej o inwestycji na poznan-szczecin.pl.

24.08.2020

Czechowice-Dziedzice – kolejowy węzeł w modernizacji

Postępuje modernizacja węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice. Efektem będą sprawniejsze podróże w Beskidy i do Czech. Pasażerowie skorzystają z przebudowanych, wygodniejszych obiektów – stacji Czechowice-Dziedzice oraz przystanków Goczałkowice Zdrój i Zabrzeg.

21.08.2020

LCS Konin – nowoczesne sterowanie ruchem kolejowym

Nowe Lokalne Centrum Sterowania w Koninie umożliwia bezpieczniejsze i sprawniejsze przejazdy na odcinku Swarzędz - Barłogi na trasie z Poznania do Warszawy. Nowoczesne systemy zwiększają przepustowość ważnej trasy. W materiale zobaczycie, jak wygląda nowy obiekt.