24.10.2015

Zmiana czasu na sieci kolejowej

W nocy 24/25 października w Polsce nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Kursujące pociągi dalekobieżne o godzinie 3.00 zatrzymają się na około 60 minut na najbliższej stacji. Składy ruszą zgodnie z rozkładem według „nowego” czasu. 

W nocy z 24/25 października wskazówki zegara przesuniemy z godziny 3:00 na 2:00. Na zmianę czasu opracowany jest specjalny rozkład jazdy, tak aby kursujące pociągi według niego dotarły do celu. Pociągi dalekobieżne o godzinie 3.00 zatrzymają się na około 60 minut na najbliższej stacji. Składy ruszą zgodnie z rozkładem według „nowego” czasu. 

Pociągi wyjeżdżające już 25 października po godzinie 3.00 nowego czasu, kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. 

Zmiana letniego czasu środkowoeuropejskiego (CLSE) na czas zimowy środkowoeuropejski (CSE) odbywa się zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 stycznia 2012 roku. Przesunięcie czasu odbywa się w większości krajów europejskich. 

Szczegółowych informacji na temat kursowania pociągów udzielają przewoźnicy. Rozkład jazdy znaleźć można m.in. na: www.plk-sa.pl, www.intercity.pl.

 

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 694 480 239

Galeria

Pliki do pobrania

Zmiana czasu na sieci kolejowej

Pobierz
udostępnij drukuj