25.03.2017

Zmiana czasu na letni a podróż pociągiem

W ten weekend, w nocy z 25 na 26 marca, nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02.00 na 03.00. Podczas zmiany czasu w trasie będzie 18 składów PKP Intercity. 

Każdego roku, w ostatnią niedzielę marca (w nocy z soboty na niedzielę), przesuwając wskazówki zegara o godzinę do przodu, wprowadzamy czas letni. Będziemy się nim cieszyć do ostatniej niedzieli października. W najbliższy weekend, z 25 na 26 marca, w trasie będzie 18 składów PKP Intercity. Pociągi dotrą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem. 

Wsiadając do pociągu w najbliższą sobotę, pamiętajmy o zmianie czasu na letni. Podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy się już według czasu letniego. W 18 naszych składach, które będą w trasie podczas zmiany czasu na letni, konduktorzy poinformują o tym pasażerów - podkreśla Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową są dostępne na stronach www.portalpasazera.pl, www.intercity.pl, w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach. Pasażerowie mogą również skorzystać z Infolinii 19 757. 

W Polsce zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021 (Dz.U. 2016  poz. 1833).  Kontakt dla mediów:
Joanna Kubiak
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl 

Cezary Nowak
Rzecznik prasowy
PKP Intercity S.A.
rzecznik@intercity.pl

Galeria

Pliki do pobrania

Zmiana czasu na letni a podróż pociągiem

Pobierz
udostępnij drukuj