12.09.2007

Zakończenie III edycji kampanii "Bezpieczny przejazd-zatrzymaj się i żyj".

12 września 2007 r. zakończyliśmy tegoroczną, trzecią już, edycję kampanii „Bezpieczny przejazd”. Na konferencji prasowej w siedzibie PLK na Targowej organizatorzy i partnerzy kampanii spotkali się z dziennikarzami. Gościem konferencji był podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, prof. Mirosław Chaberek. Obecni byli przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komend Głównych Policji, Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej.

 

Wyniki i przebieg tegorocznej kampanii przedstawili: członek Zarządu PKP PLK SA Zbigniew Zarychta oraz rzecznik prasowy PLK Krzysztof Łańcucki. Podczas tegorocznych wakacji doszło do 52 kolizji na przejazdach kolejowo-drogowych, w których śmierć poniosły 3 osoby, a rannych zostało 13 osób. Ilość poszkodowanych zmniejszyła się w porównaniu z rokiem ubiegłym. Prezes Zarychta złożył serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w sprawę bezpieczeństwa na przejazdach, a także patronom i partnerom kampanii, dziennikarzom i wolontariuszom.

Przedstawiciel Komendy Głównej Policji Leszek Jankowski zwrócił uwagę na rozbieżności w statystykach policyjnych i kolejowych, wynikające z odmiennej klasyfikacji wypadków. Podkreślił, że akcja jest pożyteczna i powinna być kontynuowana w latach następnych. Wiceminister transportu prof. Mirosław Chaberek podziękował pomysłodawcom i organizatorom kampanii. Zwrócił uwagę na fakt, że w prowadzonych i planowanych pracach modernizacyjnych powstaje coraz więcej skrzyżowań dwupoziomowych. Poinformował, że Ministerstwo Transportu pracuje nad projektem nowych rozwiązań prawnych mogących usprawnić finansowanie wiaduktów.

zobacz prezentację

Galeria

udostępnij drukuj