28.04.2009

Z ENERGIĄ CHROŃMY KLIMAT - to hasło Dnia Ziemi

Z ENERGIĄ CHROŃMY KLIMAT to hasło Dnia Ziemi, wokół którego koncentrowały się wydarzenia tegorocznego święta: sesje i konferencje popularnonaukowe, konkursy, wystawy i finałowy festyn - 26 kwietnia 2009 r. na Polach Mokotowskich w Warszawie.

Ochrona klimatu jest ważną dziedziną dla Polski. Wiele osób, instytucji i organizacji podejmuje wyzwania, by świadomość ekologiczna kierunkowała działania człowieka na co dzień. Ogromne znaczenie ma zachowanie każdego z nas. Dbanie o najbliższe środowisko powinno stać się nawykiem, choćby poprzez tak proste czynności jak segregacja śmieci, oszczędność energii elektrycznej (wyłączanie zbędnego oświetlenia, zakup energooszczędnych żarówek i sprzętu AGD, nie pozostawianie odbiorników radiowych i telewizyjnych w stanie czuwania), oszczędzanie zużycia wody w gospodarstwach domowych, oddawanie zużytych baterii czy elektrośmieci do przeznaczonych do tego celu punktów zbiórki.

Organizując od 1992 roku obchody Dnia Ziemi Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej zachęca do proekologicznych zachowań i działań na rzecz ochrony środowiska nie tylko mieszkańców Warszawy. W tym celu urządzane są wystawy, konferencje, konkursy oraz festyny.
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, która uczestniczyła w tegorocznych obchodach wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków Komunikacji Szynowej - promowała transport szynowy jako ekologiczny sposób podróżowania. Na stoisku - przy charakterystycznym słupku przystankowym, odbywały się gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami dla dzieci. Dla dorosłych uczestników festynu przygotowano foldery i ulotki o prowadzonych przez Spółkę działaniach związanych z intensywnym rozwojem infrastruktury kolejowej w Polsce dotyczących promowania inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Galeria

udostępnij drukuj