30.08.2013

Wrześniowa korekta rozkładu

Od poniedziałku 2 września wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany związane są z kontynuacją remontów i modernizacji linii oraz obiektów kolejowych. 

Korektę poprzedziła wcześniejsza publikacja rozkładów jazdy. Plakatowe rozkłady oraz wersja elektroniczna, także na stronie www.plk-sa.pl, dostępne były od 18 sierpnia. Ponadto podczas wrześniowej korekty na 19 największych dworcach w Polsce, podróżnych będą wspierać mobilni informatorzy.

Obecnie prace na sieci kolejowej trwają w ponad 250 miejscach. Modernizacją, bądź rewitalizacją, objętych jest ponad 3200 km torów i dziesiątki obiektów inżynieryjnych. W wielu miejscach ruch pociągów prowadzony jest po jednym torze obok intensywnych prac na sąsiednim.

Efekty zmian odczują pasażerowie np. w Warszawie na linii średnicowej. Od 2 września br. na tę trasę oraz most średnicowy wróci ponad pół tysiąca pociągów. To efekt zakończenia prac remontowych, dzięki którym prędkość pociągów wzrośnie o 20 km/h. Z nowego peronu będą korzystali podróżni na dworcu w Katowicach.

Remonty objęły tory do Zakopanego. Przejazd zapewni zastępcza komunikacja autobusowa. Podobne rozwiązanie zastosowano na linii z Oleśnicy do Ostrowa Wielkopolskiego, na których poprawiamy stan drogi kolejowej. Zgodnie z planem kontynuowane będą prace na trasach z Trójmiasta do Helu i do Kościerzyny, a pociągi zastąpione autobusową komunikacją zastępczą. 

Informacje o wrześniowej korekcie rozkładu jazdy na bieżąco przekazują przewoźnicy. Są dostępne również w Internecie m.in. www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl oraz pod numerem infolinii 19 757.

Przepraszamy za utrudnienia związane z podróżowaniem. Liczymy na zrozumienie, że remonty oraz inwestycje, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, które muszą być wykonane w terminie, konsekwentnie poprawiają stan infrastruktury, a tym samym jakość podróży.

 

Informacje dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
e-mail: miroslaw.siemieniec@plk-sa.pl
tel. +48 22 47 330 02

Galeria

udostępnij drukuj