23.09.2008

Wojewódzki Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Dzień 20 września br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach, działającym przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach był dniem poświęconym ofiarom wypadków drogowych. Data wynika z faktu, że w ostatnich latach w dniu tym statystycznie było najwięcej wypadków drogowych na terenie Śląska

Udział w obchodach wzięli: Wicewojewoda Śląski Adam Matusiewicz, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, zastępca Komendanta Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendant Zawodowej Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Katowicach, Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, ks. Piotr Brząkalik, Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Katowicach Karol Trzoński.

            Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Policji odczytał apel o rozwagę na drogach i bezpieczną jazdę, ks. Piotr Brząkalik pomodlił się za ofiary wypadków drogowych, po czym wszyscy w skupieniu wysłuchali „Ciszy”. Następnie odbył się pokaz ratownictwa medycznego i technicznego – uwolniono ofiarę symulowanego wypadku z wraku samochodu. Policjanci zademonstrowali swój sprzęt samochodowy, a pracownicy Zakładu Linii Kolejowych ratunkowy pojazd kolejowo-drogowy UNIMOG.

            Wszyscy chętni mogli poddać się testom sprawnościowym na prawo jazdy oraz spróbować prowadzić samochód w goglach symulujących 0,8 lub 1,5 promila alkoholu we krwi.

            W tym dniu wszyscy policjanci mieli czarne kokardki w klapie i nie karali mandatami niesfornych kierowców, udzielając im tylko pouczeń. Patronat medialny nad całością obchodów objęła telewizja TVP3 Katowice.

Galeria

udostępnij drukuj