26.02.2014

Warszawa Gdańska gotowa na zwiększony ruch pociągów

Ruch kolejowy na stacji Warszawa Gdańska od 9 marca br. zwiększy się o kilkadziesiąt pociągów. 
Służby techniczne zarządcy infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już dokonały przeglądu urządzeń i stanu infrastruktury. Stację i trasy dojazdowe sprawdzono też pod kątem bezpieczeństwa ruchu i obsługi pasażerów. Zmiana związana jest z rozpoczęciem drugiego etapu remontu warszawskiego mostu średnicowego. 

W związku ze zwiększonym wykorzystaniem stacji Warszawa Gdańska i linii dojazdowych od strony wschodniej i zachodniej, służby techniczne Polskich Linii Kolejowych dokonały przeglądu stanu infrastruktury. W ten sposób zarządca narodowej sieci potwierdził, że urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz tory i rozjazdy są przygotowane na przyjęcie większej liczby pociągów, a tym samym na intensywniejszą obsługę podróżnych. Bezpieczeństwo prowadzenia ruchu jest zapewnione. 

Każdego dnia przez węzeł warszawski przejeżdża blisko tysiąc pociągów. Wszystkie prowadzone są zgodnie z procedurami bezpieczeństwa. Zapewniają to urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz przygotowany personel PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Dla zarządcy infrastruktury bezpieczeństwo jest priorytetem zarówno na liniach modernizowanych, jak i szczególnie intensywnie eksploatowanych – mówi Andrzej Pawłowski, wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Roboty na moście średnicowym - najbardziej eksploatowanym moście kolejowym w Polsce, wymagają zmiany organizacji ruchu. Wszystkie dokonywane były we współpracy PLK z przewoźnikami. 

Od 9 marca niektóre pociągi przyjeżdżające z kierunku zachodniego, z wyjątkiem pociągów jadących z Łodzi, będą kursować przez Warszawę Gdańską z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, natomiast pociągi jadące objazdem przez Warszawę Gdańską, będą kontynuować podróż w kierunku Białegostoku, Olsztyna, Trójmiasta, Lublina z pominięciem stacji Warszawa Wschodnia. Pociągi z Łodzi będą jechały przez Warszawę Centralną. Niektóre skończą bieg na tej stacji. Więcej szczegółowych informacji na temat zmian w kursowaniu pociągów można znaleźć m.in. na stronach www.intercity.pl, www.mazowieckie.com.pl

Drugi etap remontu mostu średnicowego w Warszawie obejmuje prace na torach dalekobieżnych. Remont rozpocznie się 9 marca i zaplanowany jest do 14 czerwca br. 

 

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 662114900

Galeria

Pliki do pobrania

Warszawa Gdańska gotowa na zwiększony ruch pociągów

Pobierz
udostępnij drukuj