Stacja Chojnice, podróżni i wiata z nową windą. fot. Przemysław Zieliński PKP PLK
13.09.2021

Stacja Chojnice z lepszym dostępem do kolei

Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny, flaga Rzeczpospolita Polska, logo Województwo Pomorskie, logo Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Podróżni na stacji Chojnice korzystają już z wydłużonego przejścia podziemnego w kierunku dworca autobusowego. Efektem prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest możliwość wygodnego łączenia podróży pociągami i autobusami. Dwie nowe windy zapewniają lepszy dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zadanie zostało dofinansowane ze środków unijnych RPO Województwa Pomorskiego.

Wydłużone przejście podziemne prowadzi w kierunku miejskiego dworca autobusowego przy ul. Nad Dworcem, co zapewnia lepszą integrację różnych środków transportu. W dobudowanej części przejścia zamontowano nowe, energooszczędne oświetlenie LED, a okładziny ścian i posadzki nawiązują do historycznego wyglądu starszej części tunelu. Przy wyjściu z przejścia jest nowa winda, ułatwiająca podróże osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

W ramach inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zbudowały również drugą windę, która prowadzi na perony nr 2 i 3, zapewniając lepszy dostęp do kolei podróżnym udającym się pociągami w kierunku Starogardu Gdańskiego, Tczewa i Gdańska. Konstrukcja wiaty nad wyjściem z windy nawiązuje stylistycznie do zabytkowych wiat na stacji Chojnice.

Prace zrealizowano w ramach projektu pn. „Utworzenie transportowych węzłów integrujących wraz ze ścieżkami pieszo-rowerowymi i rozwojem sieci publicznego transportu zbiorowego na terenie Chojnicko-Człuchowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego” za kwotę 14 405 000 zł netto. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wynosi 85 proc.


Kontakt dla mediów:
Przemysław Zieliński
zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 506 564 659


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Galeria

Pliki do pobrania

Stacja Chojnice z lepszym dostępem do kolei

Pobierz
udostępnij drukuj