20.10.2010

Rusza budowa wiaduktów na Białołęce i w Chotomowie

 

 

 

18 października 2010 r. w siedzibie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. został oficjalnie przekazany plac budowy wykonawcy firmie INTOP. Nakładem blisko 20 mln euro powstaną trzy wiadukty drogowe nad linią kolejową z Warszawy do Gdyni na terenie warszawskiej Białołęki i w Chotomowie.

Dwa z obiektów powstaną na terenie Białołęki w ciągu ulic Klasyków i Mehoffera w Warszawie, zaś trzeci w ciągu ulicy Partyzantów w Chotomowie. Obecnie trwają prace przygotowawcze polegające między innymi na ustaleniu, wspólnie ze służbami ruchu, projektu organizacji ruchu na czas budowy wiaduktów. Trwają również intensywne prace nad przygotowaniem placu budowy, likwidacją kolizji sanitarnych, wycinką drzew i innych. Wykonawca przystąpił do realizacji w niespełna dwa tygodnie od podpisania umowy.Inwestycja będzie wykonana w okresie 12 miesięcy od daty rozpoczęcia robót.

W ramach modernizacji linii kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. likwidują przejazdy kolejowe w poziomie szyn, zastępując je skrzyżowaniami dwupoziomowymi i tunelami dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków osobowych oraz chodnikami lub drogami dojazdowymi.
W związku z prowadzeniem pociągów z prędkością powyżej 160 km/h, między Warszawą i Gdynią zostanie zlikwidowanych ponad 100 przejazdów.

 

 

Informacje dla mediów:
Robert Kuczyński
Rzecznik Prasowy
Centrum Realizacji Inwestycji
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
e-mail: ir.rzecznik@plk-sa.pl
tel. +48 22 47 321 47

udostępnij drukuj