28.06.2013

Prace w podkrakowskim Tunelu

Trwają prace na stacji Tunel, rewitalizacji poddane zostały obiekty na odcinku Kozłów – Tunel. Stacja ma ważne znaczenie dla połączeń pasażerskich z północnej części Polski do Krakowa. Jej modernizacja pozwoli na zwiększenie przepustowości oraz szybszy i płynniejszy przejazd pociągów. Prace finansowane z budżetu państwa są złożone z dwóch zadań. 

Pierwszym jest modernizacja stacji Tunel i przebudowa jej układu torowego, urządzeń sterowania ruchem kolejowym i sieci trakcyjnej, wymiana ok. 5,5 km nawierzchni torowej i rozjazdów, przebudowa peronu wyspowego wraz z wiatami dla podróżnych. W ramach tej inwestycji, przewidziano również zainstalowanie monitoringu na peronie oraz naprawę przejazdu kolejowego. Koszt prac szacowany jest na 42 mln zł netto. 

Drugim zadaniem podzielonym na dwa elementy jest rozpoczęta renowacja dwóch tuneli „Włodzimierz” i „August” - szacowany koszt renowacji tuneli to 10 mln zł netto, oraz rewitalizacja odcinka Kozłów – Tunel, która obejmie wymianę ok. 8 km nawierzchni torowej, sieci trakcyjnej, przebudowę dwóch wiaduktów i mostu oraz poprawę bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym. Szacowany koszt prac przy rewitalizacji odcinka Kozłów – Tunel wyniesie 15 mln zł netto. 

Zakończenie obu zadań jest przewidywane na grudzień br. 

 

Zobacz fotogalerię

 

Informacje dla mediów
Dorota Szalacha
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
e-mail: dorota.szalacha@plk-sa.pl

Galeria

udostępnij drukuj