20.06.2017

Poznań Dębiec – kolejny przystanek z bezpieczniejszym dostępem do pociągów

Dwa nowe, wygodne dojścia do przystanku ułatwiają komunikację i przesiadki. Z tunelu na ul. Czechosłowackiej dostęp na peron ułatwiają windy. To efekt modernizacji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii E59, na odcinku z Poznania do Czempinia.

Pasażerowie zyskali dwa nowe, bezpieczne dojścia z ul. Czechosłowackiej na każdy z peronów przystanku Poznań Dębiec. To istotne ułatwienie dla osób codziennie dojeżdżających pociągiem do pracy lub szkoły. Przejścia zlokalizowane są po obu stronach tunelu na ul. Czechosłowackiej. Od stycznia funkcjonuje tu również nowe, dwupoziomowe skrzyżowanie. 


Lepsza obsługa pasażerów

W ramach prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacji odcinka Poznań – Czempiń, zmodernizowano m.in. osiem stacji i przystanków osobowych. Pasażerom służą nowoczesne systemy nagłośnienia, nowe oświetlenie, tablice informacyjne, zadaszenie, ławki. Wsiadanie i wysiadanie z pociągów ułatwiają podwyższone perony. Dzięki pochylniom oraz windom, na perony bez przeszkód dostaną się osoby o ograniczonej mobilności - podróżujące z dzieckiem w wózku czy z rowerem.

Prace na blisko 30-kilometrowej trasie między stolicą Wielkopolski a Czempiniem kończą się w tym roku. Poza stacjami i przystankami przebudowa objęła tory, sieć trakcyjną oraz obiekty inżynieryjne. Bezpieczeństwo zapewni nowoczesny system sterowania ruchem. Wkrótce pociągi osobowe pojadą do 160 km/h, co skróci czas przejazdu z Poznania do Czempinia do 35 minut.

Po zakończeniu prac na wszystkich modernizowanych odcinkach linii E59, podróż z Poznania do Wrocławia skróci się nawet o 30 minut.

Wartość projektu POIiŚ „Modernizacja linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław – Poznań, Etap III, odcinek Czempiń – Poznań” (Faza II) to około  428,2 mln zł, z czego 320,8  mln zł stanowią fundusze unijne.

 

Kontakt dla mediów:
Zbigniew Wolny
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 600 084 749

Galeria

Pliki do pobrania

Poznań Dębiec – kolejny przystanek z bezpieczniejszym ...

Pobierz
udostępnij drukuj