29.01.2015

Poprawa obsługi pasażerów na szczecińskich peronach

Zmodernizowany peron w Szczecinie Dąbiu i odnowiona kładka na stacji Szczecin Port Centralny poprawiły bezpieczeństwo i standard obsługi pasażerów. To kolejne inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w regionie. Na stacji Szczecin Gł. zainstalowano nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej i system telewizji przemysłowej, wykonano modernizację mostu kolejowego na rzece Regalica.

Szczecin Dąbie – nowy peron

Rewitalizacja peronu nr 1 na stacji Szczecin Dąbie poprawiła obsługę podróżnych. Obiekt zyskał nową nawierzchnię i został podwyższony, dzięki czemu pasażerowie maja ułatwiony dostęp do pociągów. Nowe dojście zabezpieczone jest poręczami i przystosowane do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się. Peron ma nowe oświetlenie jest wyposażony w tablice informacyjne, ławki oraz kosze na śmieci. Rewitalizacja peronu kosztowała ponad 750 tys. zł.

Szczecin Port Centralny – wyremontowana kładka

Podróżni korzystają z bezpiecznego dojścia na perony kładką nad torami. Przejście ma nową nawierzchnię i oświetlenie oraz tablice informacyjne. Odnowiono poręcze i schody. Zabezpieczona i odmalowana jest metalowa konstrukcja przęseł i słupów wsporczych. Zmienił się również peron. Ma nową nawierzchnię i tablice informacyjne. Ponadto bezpieczniejsze przekraczanie torów zapewnia podróżnym zmodernizowane przejście. Prace kosztowały ok. 480 tys. zł.

Już w 2012 roku na stacji Szczecin Główny PLK zainstalowały nowoczesny system informacji pasażerskiej i system telewizji przemysłowej. W 2014 roku na terenie Szczecina wykonano modernizację ważnego mostu kolejowego na rzece Regalica, przez który jadą pociągi ze Szczecina do Poznania. Położono na nim nowe tory, odnowiono stalową konstrukcję, odremontowano przyczółki i filary oraz schody skarpowe. Po modernizacji pociągi przez most mogą przejeżdżać z prędkością 100 km/h, czyli o 70 km/h szybciej niż przed remontem. Kontakt dla mediów:
Zbigniew Wolny
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
zbigniew.wolny@plk-sa.pl
T: +48 61 633 14 49
T: +48 600 084 749 
                                                                                                                                                      

Galeria

Pliki do pobrania

Poprawa obsługi pasażerów na szczecińskich peronach

Pobierz
udostępnij drukuj