29.03.2013

Polskie Linie Kolejowe gotowe na Wielkanoc

W okresie Świąt Wielkanocnych służby dyżurne PKP Polskich Linii Kolejowych na bieżąco monitorują sieć kolejową i współpracują z przewodnikami. 

Analizowane są prognozy pogody. W zależności od sytuacji do działań będą włączani dodatkowi pracownicy i sprzęt. W całym kraju w pogotowiu pozostają zespoły pogotowia technicznego, których zadaniem jest szybkie usuwanie usterek.

Nad koordynacją działań czuwają służby dyspozytorskie Polskich Linii Kolejowych, współpracujące przez całą dobę z wszystkimi przewoźnikami pasażerskimi i towarowymi, a także z państwowymi służbami ratowniczymi. 

Kierowcom przypominamy o wymogu zachowania szczególnej ostrożności podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych. Pieszym zwracamy uwagę na przechodzenie przez tory tylko w wyznaczonych miejscach. Zgodne z przepisami ruchu drogowego postępowanie zapewni bezpieczne podróże. 

Straż Ochrony Kolei od 30 marca do 1 kwietnia br. wystawia wzmożone patrole łącznie około 3000 funkcjonariuszy w pociągach, na dworcach oraz na szlakach kolejowych, aby zapobiegać ingerencjom w infrastrukturę kolejową i eliminować opóźnienia pociągów. Do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK, czyli: 22 474 00 00. 

 

Informacje dla prasy:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
m.siemieniec@plk-sa.pl

Galeria

udostępnij drukuj